SAÇ SAĞLIĞI İLE İLGİLİ BİLGİLER

Paylaş

Güzelliğimizin en önemli parçası olan saçlarımız da tıpkı vücudumu gibi bakım ve ilgi ister. Saçlarımıza yeterli ilgi ve bakımı göstermez isek ne yazık ki küsmeleri bakımsız ve cansız görünmeleri gayet doğaldır. Eskisi gibi saç bakımınızı yapmanız için kuaförlerde dünya kadar paralar harcama devri de ortadan kalkmış oldu. Bu yazımızda yer alan sizler ile paylaşmış olduğumuz saç sağlığı ile ilgili bilgiler sayesinde evde uygun fiyatlar kullanarak hazırlayacağınız bakımlar ve maskeler ile saçlarınız hayal ettiğiniz gibi olacak. Dışarıda satılan çoğu saç ürünü ne yazık ki çok fazla kimyasal madde içeriyor ve bu maddeler saçlarımızda geri dönüşü çok ama çok olan kötü sonuçlara yol açıyor. İşte bu sebeplerden dolayı evde kendi saç bakımımızı yapmamız hem doğallığı hemde bütçemizi sarsmaması açısından her zaman en çok tercih edilen bakı oluyor. Şimdi sizlere saç bakımı hakkında herkesin bilmediği kullanarak çok büyük kolaylık göreceğiniz saç bakımı bilgilerimizi paylaşalım.

Saç Sağlığı İle İlgili Bilgiler

k1

 • Saçlarınızı her gün bol şampuan ile yıkamak saçlarınıza ciddi zararlar verebilir. Saçlarınızı çok fazla yıkamayınız tek şampuan yaparak yıkayın ve mümkün olduğu kadar doğal bir şampuan alınız.
 • Saçlarını kurutmadan önce havlu ile nemini alın ve fön makinenizin soğuk rüzgar etkisini kullanarak kurutun bu şekilde saçınız nemini hapseder.
 • Saçlarınız için en az haftada bir kez bir bakım maskesi hazırlayınız. Bu maskenin doğal olmasına özen gösterin sentetik ve kimyasal maskelerin saçınıza yararı değil zararı olur!
 • Eğer saçlarınıza bakım yapmak istiyorsanız bu süreç boyunca asla ve asla saç şekillendirici ısı veren aletleri saçlarınıza uygulamayınız.
 • Saçınız rengi ile barışık olun! Kim ne derse desin ve siz ne düşünürseniz düşünün en güzel ve sağlıklı olan saç sizin kendi saçınızdır. İstediğiniz renklere kavuşmak uğruna saçınıza kimyasal açıcılar değdirmeyin.
 • Saç kırıklarının azalması için düzenli olarak saçlarınızı kestirmeniz gerekmektedir en azından uçlarından alarak saçınıza sağlıklı bir görünüm verin.
 •  Saç kırıklarından şikayetçi iseniz haftada en az bir kere ama çok da sık olmamak şartı ile protein bazlı doğal     maskeler kullanınız. Bizler genelde yumurta, süt  ve bal kullanmanızı tavsiye ediyoruz.
 • Saçlarınız çok cansız, kepekli ve kuru ise haftada bir gün en azından bir saatinizi saçınıza ayırıp nemli haldeyken saç bakım yağları ile maskeler hazırlayıp bunları bekletin. Sonuçlar sizi mutlu edecek.
 • Saçlarınızı daha iyi temizlediğine inandığınız sıcak su aslında saçlarınızın nem dengesini bozan ve rengini solduran bir etkendir. Saçlarınızı yıkarken ılık ve nemli su kullanmaya özen gösteriniz.
 • Saç sağlığı için özellikle protein içerikli bir beslenme planı hazırlayıp saç sağlığınız için bu programı aksatmadan yediklerinize dikkat etmelisiniz.
 • Saçlarınızı yıkarken yumuşak masaj hareketleri kullanarak kan dolaşımınızı hızlandırmanız saç sağlığınız açısından önemlidir.
 • Saçlarınızı sürekli sıkı topuz ve at kuyruğu modeli ile bağlamayınız. Saçlarınızı kendi doğal halinde tutun böylece saçlarınız zayıflayıp gücünü kaybetmez.
 • Jöle, saç spreyi, vaks gibi ürünleri sürekli kullanmak saçlarınız doğal görünümü ve sağlığını olumsuz etkileyecektir. Bu yüzden bu ürünleri zorunlu kalmadıkça kullanmayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir