SAÇ DÖKÜLMESİ İÇİN BİTKİSEL YAĞLAR NELERDİR ?

Paylaş

Saç dökülmesi günümüzde erkek kadın ayırt etmeden ne yazık ki herkesin kapısını çalan ve mutsuzluğa sebep olan bir durum olmaya başladı. Bizlerde artık organik çözüm aramak isteye siz değerli bayan okuyucularımız için detaylıca araştırıp uzmanların kapısını çaldık. Öğrendik ki saç dökülmesi için bitkisel yağlar nelerdir sorusuna vereceğimiz her cevap aslında saç dökülmesi için çok güzel bir çözüm olacaktır. Öyleyse hiç durmadan sizler için hazırladığımız bilgileri sunalım 🙂

karı

Saç Dökülmesi İçin Bitkisel Yağlar Nelerdir ?

Saç dökülmesi sorununuz için belkide denemediğiniz yol kalmadı ama bitkisel çözümlere henüz başvurmadıysanız bu yazımızda bunlar ile tanışacaksınız.  Bitkisel yağları doğal olanlarını seçmek kaydı ile kendiniz temin edip evde hazırlayacağınız doğal kürler ile gayet sağlıklı saçlara kavuşmanız mümkün. Piyasada bulunan çoğu ürün ki bunlara şampuanlar bile dahil kimyasal ve sentetik içerikli olduklarından saçlara oldukça zarar vermektedir. Bu yüzden artık çoğu kadın doğal yollar ile evde kendi kuaförünü oluşturmaya başladılar. Şimdi size evde kendi laboratuvarınızı oluşturmanız için yapmanız gerekenleri ve temin etmeniz gereken yağları detaylıca ele alalım. Bu noktada size düşen en önemli görev bitkisel yağları en doğal olan kimyasal içermeyen ürünler içerisinden satın almanız.

Saç dökülmesi için bitkisel yağlar nelerdir sorumuza gelecek olursak,

  • Sarımsak Yağı
  • Isırgan Yağı
  • Çam Yağı
  • Biberiye Yağı
  • Badem Yağı
  • Zeytin Yağı
  • Jojoba Yağı
  • Lavanta Yağı
  • Çay Ağacı Yağı

Saç dökülmesi için bu yağları kullanarak evde kolay ve zaman kaybetmeden yüzde yüz doğal bir dökülme karşıtı maske hazırlayabilirsiniz. Sizin işinizi kolaylaştırmak ve fikir vermek açısından bizler bir kaç örnek maske hazırladık.

Saç Çıkaran Doğal Maske Yapımı

bakım

Çay Maskesi

Saç çıkarıcı özelliği olan bu maskemizi hazırlamak için gereken malzemeleri bulmak ve bu maskeyi hazırlamak oldukça kolay. Haftada bir  iki kez bu maskeyi yapmanız ve özellikle saçlarınızın döküldüğü bölgeye uygulamanız yeni saçların çıkarılması açısından oldukça güzel sonuçlar elde edeceksiniz. 1 adet soğanı iyice rendeleyiniz. 2 tatlı kaşığı kadar da hint yağını ekleyiniz. Daha sonra 1 tatlı kaşığı jojoba yağını ve birer tatlı kaşığı limon ve çay ağacı yağlarını da ekleyiniz. 2 diş sarımsağı iyice dövdükten sonra bu yağ karışımına ekleyiniz. Saçlarınızın özellikle de seyrek olan  bölgelere iyice sürünüz. Yarım saat bekletin ve ılık su ile yıkayınız.

Sarımsak Özlü Maske

Sarımsağın saç ve tüy çıkarıcı özelliği olduğunu artık hepimiz biliyoruz zaten. Bu maske sayesinde sarımsak ile seyrek bölgelerde saç çıkarmaya yönelik doğal bir maske yapacağız. İlk olarak 2 diş sarımsağı iyice eziniz. Daha sonra 1 er çay kaşığı çam ve ısırgan otu yağını güzelce karışıma ekleyiniz. Eğer sarımsak kokusunun çok keskin olduğunu düşünürseniz birazcık lavanta yağı ekleyerek kokuyu bastırabilirsiniz.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir