EVDE YAPILAN SAÇ BAKIM MASKELERİ

Paylaş

Saçlarımız güzelliğimizi oluşturan en önemli parçamızdır. Her ne kadar cildimiz kadar belli olmasa da saçlarımızın da ilgiliye ve bakıma ihtiyacı vardır. Bakımsız saçlar zamanla iyice matlaşıp kırılmaya başlar ve bu saçların hem görüntüsü hemde sağlığı sarsılmış olur. Artık saçlarınız bakım yapmak için en lüks kuaförlere gidip dünya kadar para harcamanıza da gerek yok. Evde kendi saç bakım maskelerinizi kolay ve en ucuz maliyette hazırlayabilirsiniz. Kullandığımız şampuanlar bile kimyasal maddeleri oldukça çok içerdiği için saçlarınız herhangi bir boya ve ısıl işleme dahi maruz kalmasa bile yıpranmaktadır. Bu yıpranmanın önüne geçmek ya da en azından azaltmak amacı ile evde kendi bakım maskelerinizi kolaylık ile yapabilirsiniz. Bu yazımızda sizler için paylaşmış olduğumuz evde yapılan saç bakım maskelerini uygulayıp hem tasarruf edip hemde sağlıklı saçlara kavuşabilirsiniz.

Evde Yapılan Saç Bakım Maskeleri

bakım

Yazımızın bu başlığı altında sizlere evde yapılan saç bakım maskelerinden bahsedeceğiz. Bu maskeleri uygun fiyatta temin edip kolayca saçlarınıza uygulayabilirsiniz.

Saç Kırıkları İçin Maske

3 Kaşık Zeytinyağı, 1 Çay kaşığı hint yağı ve biraz yumurta sarısını iyice karıştırınız. Nemli saçlarınıza iyice bu maskeyi yedirip havlu ile sarın ve yarım saat bekleyin. Yarım saatten sonra ılık su ile yıkayınız.

Saç Uzatan Maske

1 yemek kaşığı bal, 1 yemek kaşığı zeytinyağı, 1 yumurta sarısı bunları güzelce bir kapta karıştırıp saçınıza eşit bir şekilde yedirin ve yarım saat bekletiniz.

Saç Onarımı İçin Maske

4 Yemek kaşığı tam yağlı süt, 2 yemek kaşığı bal ,2 yemek kaşığı tatlı badem yağını güzelce karıştırınız. Homojene benzeyen bir karışıma döndüğünde saçlarınıza sürmeye başlayınız. İşlem sona erdiği zaman saçlarınızı folyo ile kaplayıp 45 dk bekletiniz. Daha sonra sirkeli su ile güzelce durulayınız.

Saç Dökülmesini Engelleyen Maske

2 diş sarımsağı iyice dövün daha sonra dövdüğünüz bu sarımsağı 2 yemek kaşığı zeytinyağı ile karıştırın. Bir yumurta ile bu karışımı iyice karıştırın. Saçınıza sürüp 1 saat bekletin ve ılık su ile yıkayın. Bu maskeyi haftada iki kez yaparak saç dökülmelerinin önüne geçebilirsiniz.

Kuru Saçlar İçin Bakım Maskesi

Hindistan cevizi yağı ve tatlı badem yağını 2’şer yemek kaşığı alarak karıştırınız. Önce saçın uçlarından başlayarak saçınızın her tarafına bu yağı yedirip kuruyana kadar bekleyiniz. Daha sonra saçınızı güzelce ılık ile yıkayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir