SİYAH NOKTALAR İÇİN MASKE

Paylaş

Her kadının hatta erkeklerin bile günümüzde en büyük cilt sorunların biri olan siyah nokta ile savaşmak için piyasada bir çok ürün bulunmaktadır. Çoğu ne yazık ki işe yaramayan ve bir çok kimyasal madde içerin bu ürünleri bir kenara atıp yüzde yüz doğal maskenizi yapmanız için bu yazıyı hazırladık. Siyah noktalar için maske nasıl yapılır nasıl uygulanır yazımızın devamında bulacaksınız.

Siyah Noktalar İçin Maske

Maske tarifimizi sizlere anlatmadan önce bir kaç tavsiye de bulunmak istiyorum. Sevgili hanımlar piyasada her çeşit ve farklı kalitede bir çok ürün bulunduğunu zaten sizlerde biliyorsunuz. Ancak her ne kadar doğal olduklarını söyleseler de hiç bir ürün sizlerin evde doğal olarak hazırladıklarınızdan daha iyi olamaz. O yüzden sizlere tavsiyem evde doğal eczanenizi oluşturmanızdır. Şimdi gelelim siyah noktalarınız için çözüm olacak mucizevi maskemizin tarifini vermeye !

Ballı Maske

Siyah noktalarınızın vereceğimiz ilk maske tarifi oldukça kolay ve her bütçeden kadının kolaylık ile yapabileceği bir maskedir. Bu maskemiz için 3 yemek kaşığı doğal ve 3 yemek kaşığı tarçın yeterli olacaktır. Bal ve tarçını güzelce karıştırın ve bir macun kıvamına getirin. Uyumadan yarım saat önce cildinize güzelce yedirin ve bu maske ile uyuyun.  Uyandığınızda ılık su ile güzelce yıkayın. Kısa sürede sonuç almanızı sağlayacak olan bu maske ile siyah noktalardan kurtulmanız artık çok kolay ve ucuz.

Kastilli Maske

Siyah noktalarınıza veda etmek için bşr diğer maske tarifimizin ana malzemesi ile kastil sabunudur. Bir kaşık kastil sabunu ve bir damla kekik yağı kullanılarak hazırlanan bu maskeyi malzemeler birbirine özdeşene dek yedirin. Daha sonra rutin cilt temizlemenizi bu maske ile yapınız. Kısa sürede cildinizde kabusa dönüşen siyah noktalara veda edeceksiniz.

Yoğurt Maskesi

Yoğurt her anlamda cildimiz ve sağlığımız için zaten en doğal ve en ucuz besin. Bizler de siyah noktadan kurtulma maskemizde yoğurda elbette yer verdik. Bu maske için bizlere bir kaşık yoğurt ve 10 damla limon gerekmektedir. bu maskeyi cildimizde 1 ile 2 saat arası kadar siyah nokta yoğunluğumuza göre bekletip ılık su ile yıkıyoruz. Haftada iki kez uygulamanız gereken bu maske sayesinde siyah noktalarımızda kurtulabiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir