SAÇ RENGİNİ KORUMAK İÇİN ÖNLEMLER

Paylaş

Artık hemen hemen hepimiz çoğunda olmasa bile saçlarımızda boya kullanıyoruz. Ne yazık ki artık saçlarımızda bu boyayı tutmak da o kadar kolay olmuyor. Bizlerde bu yazımızda sizler için saç rengini korumak için önlemler neler detaylıca araştırdık. Kızıl ve sarı gibi saç renkleri ne yazık ki çok çabuk akan ve saçta canlı tutulması zor olan renklerin başında geliyor. Bu yüzden yazımızda yer alan önlemler sayesinde saç renginizi uzun süre kullanabileceksiniz.

Saç Rengini Korumak İçin Önlemler

kz

Saç renginizi korumak için öncelikle ısıyı hayatınızdan çıkarmanızın faydası var. Fazla ısıl işlemler saçınızda ki nemi alacağından saçlarınızın sönük ve mat görünüp rengini yansıtmamasına neden olacaktır. Bu yüzden saçlarınıza çok fazla ısı uygulamayın. Ayrıca duş alırken soğuk su ile saçlarınızı yıkayın. Arada bir yapacağınız saç maskeleri saçlarınızın rengini koruması konusunda size yardımcı olacaktır. 

*Güneşli ve sıcak havalarda muhakkak şapka gibi saçlarınızı koruyan ürünler kullanın.

*Denize girdiyseniz saçınızda klor kalmaması için hemen duş alıp saçlarınıza nemlendirici krem takviyesi yapmanızda fayda var.

*Banyodan sonra saçlarınızı kendi halinde kurumaya bırakın ki nemli kalsın.

*Saçlarınızı her gün yıkamak rengin solmasına neden olur. Bu yüzden haftada iki kez yıkamanız da fayda var.

*Saçlarınızın rengini korumak adına kullandığınız saç bakım ürünleri ve şampuanınızın boyalı saçlar için olmasına da dikkat ediniz.

h

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir