PEELİNG YAPMANIN FAYDALARI NELER ?

Paylaş

Bu yazımızda sizlere peeling yapmanın faydaları nelerdir detaylıca anlatacağız. Ama önce sizlerinde son zamanlarda sıkça duyduğu bu peeling nedir nasıl yapılır çeşitleri var mıdır güzelce bir anlatalım.

Peeling Yapmanın Faydaları Neler ?

pee

İlk olarak sizlere peeling nedir açıklayalım. Yüzümüz, cildimiz, tenimiz hiç bir şey yapmasak bile toz ve hava ile temas halinde olur ve bunlar da gözeneklerimize işlerler. Bu gözeneklerde biriken maddeler zamanla ne yazık ki sivilce ve siyah nokta gibi cilt problemlerine dönüşebilir. İşte tamda bu noktada peeling yaparak cildimizin tazelenmesini ve ölü derinin atılmasını sağlamış oluyoruz. Peeling sayesinde cildimiz eski tazeliğine kavuşup yüzeyde biriken yabancı maddelerden arınmış oluyor. Cildimizin nefes alıp solunum yapması kırışıklar ve yaşlanma açısından çok önemlidir. Ne kadar çok nefes alan bir cildiniz varsa o kadar geç yaşlanan bir teniniz olur.

Neden Peeling Yaptırmalıyız ?

Peelig yöntemi sayesinde cilt kırışıklıkları, güneş lekeleri, kan dolaşım bozuklukları ve yaşlanma gibi sorunların önüne geçmiş oluyoruz. Ayrıca deride donuk, mat görünüm var ise peeling bu sorunu da ortadan kaldırıp doğal ve ferah bir cilt görünümüne sahip olmanızı sağlıyor. Akne izleri, sivilce izleri, karaciğer lekeleri ve çiller de de aynı şekilde peeling ile gayet tatmin edici sonuçlar almak mümkündür. İşte bu sebeplerden dolayı kadın erkek ayırt etmeksizin herkesin peeling yapması ya da yaptırması cilt sağlığı açısından oldukça yararlıdır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir