ERKEKLERİN ALDATMAK İÇİN 10 NEDENİ !

Paylaş

Aldatmak ve aldatılmak belkide çağımızın en büyük ilişki sorunu! Öncelikle sevgili bayanlar hiç bir kadının ver erkeğin aldatılmayı hak etmediği düşüncesinde olmak ile beraber, aldatmak için geçerli nedenler olduğunu da asla kabul etmiyorum. Bazı sosyolog ve ilişki danışmanlarının yapmış oldukları derin çalışmalar neticesinden en çok aldatan taraf olan erkeklerin gerekçeleri de ortaya dökülmüş durumda. Bizlerde bu yazımızda sizler için erkeklerin aldatmak için 10 nedeni neymiş detaylıca anlattık.

Erkeklerin Aldatmak İçin 10 Nedeni !

Bu başlık altında sizlere yapılan araştırmalar neticesinde bir erkeğin aldatmasına ilişkin 20 farklı nedeni açıklayacağız.

1- Durgun SEX Hayatı

Yapılan istatistikler sonucu çoğu evli erkek özellikle çocukları olduktan sonra eşi ile düzgün bir cinsellik yaşamadığı için evden ve eşinden uzaklaşıp yasak ilişki aradıklarını kabul etmişler. Elbette annelik dünyanın belki en zor işi hele ki bir de çalışan bir anne iseniz. Ancak eğer eşinizin gözü sizden başkasını görmesin istiyorsanız sanırım ufak dokunuşlar ile sex hayatınızı biraz alevlendirmek sizin ve eşiniz için daha iyi bir adım olacaktır. Belki biraz farklı fanteziler geliştirerek belki farklı yerlerde cinsellik yaşayarak ilişkinizin kaybolan heyecanını yeniden geri getirebilirsiniz.

2-Fazla Kıskanç Kadın

ss

Erkekler aşırı kıskanç kadınlarla değil evli olup ilişki yürütmeyi, arkadaş olarak bile tahammül edemiyorlar. Özgürlüğü fazla kısıtlanan ve sürekli kendinden şüphe edildiğini düşünen erkekler ne yazık ki aldatmaya meyilli oluyormuş! O yüzden erkeğinizi öyle çok da kıskanıp bunaltmayın hanımlar 😉

3-Orta Yaş Krizi Ve Komleks

oo

Yolun yarısını tamamladığına  erkeklerde ne yazık ki mutsuzluk ve kompleks duyguları acayip derecede artıyor. Hele bir de eşi ondan daha genç ve güzel bir bayan ise erkekler bu noktada karısına karşı kompleks bir duygu besliyor ve bazen de başka kadınlarda kendini özel hissedebiliyor. Bu noktada her zaman onu sevdiğinizi ve değer verdiğinizi ihmal etmeden söyleyin.

4-Arkadaş Çevresi !

3

Ah şu arkadaşlar! Kim ne derse desin ne yazık ki böyle bir arkadaş çevresi var. Bu çevre aldatmanın doğal olduğunu her erkeğin yapması gerektiğini yapmayanların ise süt ve ana kuzusu olarak saf dışı bırakıldığı şu kötü arkadaş çevreleri! Hanımlar bi konuda eşinizi korumak pek kolay değil umarım öyle çevrelerden onları çekebilirsiniz.

5-Duygusal Boşluklar

Bu neden bence kadınların da aldatma nedeni olarak gösterilebilir. Evlilik hayatının ve ilişkinin zamanla monoton bir hal alması sonucu erkek ve kadınlar yaşadıkları duygusal buhranlar sırasında başka birinin ilgisine maruz kaldığından ne yazık ki aldatabiliyorlar.

6-Sosyal Medya

2

Uzmanlara göre sosyal medya ile ilişkisi çok fazla olan erkekler eşlerini aldatıyormuş. Yani eşiniz her ne kadar sosyal paylaşım sitelerinden haber okuduğunu, oyun oynadığını söylüyor ise arkasına düşün! Bazı erkekler daha eski kafalı davranıp mektup arkadaşı gibi sosyal medyadan bayan arkadaş edinip aldatabiliyormuş bizden söylemesi hanımlar!

7-Kilolu Eşi Olan Erkek Rahat Durmuyor

Eşi kilolu olan erkekler kendileri kilolu olsa dahi eşlerini aldatıyormuş. Yapılan çoğu araştırmalarda eşleri kilolu ve obez olan erkeklerin yüzde doksanı ayda en az 2 kez başka bir kadınla cinsellik yaşıyormuş

8-Acılar Cinsel Boşluk Doğuruyor

1

Erkeklerin aldatma nedenlerine ilişkin bir diğer neden de yaşadığı mutsuzlukları eşine anlatmayan ya da eşinin onu anladığını düşünmeyen erkekler ilgiyi dışarıda arıyor ve bu da cinsel bir boşluk ardından da aldatmayı getiriyor.

9-Özgüven Eksikliği

Bazı erkekler kendini ispatlamak ve özgüveni geri kazanmak için eşlerini aldatıyormuş Belki sosyal baskı olarak gördüğü bu durum aldatmasını gerektiriyor mu anlayamadık 🙂

10-Yasaklar Cazip Gelir

hh

Çoğu erkek sadece yasak olmanın verdiği o zevk ve heyecan yüzünden eşlerini aldatıp büyük bir pişmanlık duyuyormuş. Heyecan ve merak duygusu erkek kaç yaşına gelirse gelsin ne yazık ki onu bırakmayacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir