AFRODİZYAK ETKİLİ YİYECEKLER

Paylaş

Bu yazımızda sizlere doğada bulunan afrodizyak etkisi yaratan mucizevi besinlerden bahsedeceğiz. Bu sayede cinsel hayatınıza renk katarken doğanın gücünü kullanacak ve kimyasal ilaçlara ihtiyaç duymayacaksınız. Şimdi gelin beraber  afrodizyak etkili yiyecekler nelermiş öğrenelim.

Afrodizyak Etkili Yiyecekler

Cinsel hayatınıza küçük heyecanlar katmak için ille de kalkıp kimyasal ilaçlar filan kullanmanıza gerek yok. Doğada her zaman bulunan ve aslında belkide sürekli olarak tükettiğimiz bazı yiyecekler bizlerde afrodizyak etkisi yarattığı halde bilinçli olmadığımız için farkına bile varmıyoruz.

Muz  :  İçinde bolca  B vitamini bulunduran muz, yatakta hem daha uzun süre performans göstermenize yardımcı oluyor hemde hislerde duyarlılığı sağlıyor. B vitamini karbonhidratları enerjiye çevirmek için gereklidir. Bu yüzden sevişmeden bir iki saat önce biraz muz yemeniz hem sizin hemde partnerinizin yatakta mutlu sonuçlar alması açısından oldukça yararlı olacaktır.

Kereviz sapı : Kereviz her ne kadar erkeklerin çok da severek yediği bir besin olmasa da çiğ kerevizin içinde erkeklik hormonu olan androsteron bulunuyor. Erkeklerde yendikten sonra bu hormonun salgılanmasını sağlayan kerevizden sizlerde bir ısırık alabilirsiniz. Kereviz sevmeyen erkekler için mantar da aynı işlevi görüyor.

Çikolata  : Yurt dışında yapılan birçok araştırmaya göre her gün düzenli olarak çikolata tüketen kadınların cinsel hayatları daha tatminkar ve zevkli geçiyormuş. Çikolatanın hammaddesinin içinde rahatlatıcı ve sarhoşluk etkisi yaratan ve insana haz veren bazı maddelerin bulunduğu uzun zamandır kulağımıza çalınıyor zaten. Çoğu tatlılarda olduğu gibi çikolata da endorfini yani mutluluğu etkilediği için yatakta mutluluğa giden yolda çikolatanın yeri de tartışılmaz.

Bal : İçinde yer alan karbonhidratlar sayesinde çalışan kaslarımıza yakıt ve enerji sağlayan bal doğal afrozdizyaklar arasında yerini yüzyıllardır almış bulunuyor zaten. Bir çok macunun da içine katılan balı doğal şekliyle tüketmeniz yatakta ihtiyacınız olan enerjiyi sağlar. Balın bir diğer önemli faydası içinde bol miktarda bor minerali barındırmasıdır bu sayede metabolizma hızı da artar.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir