ZAYIFLATAN KIŞ ÇAYI

Paylaş

Ne yazık ki kadınların en çok kilo aldığı dönem olan kış aylarına hızlıca bir giriş yapmış bulunmaktayız. Gerek hareketsizlikten, gerek metabolizmamızın yavaşlamasından dolayı iştah ile beraber kilo vermeye oldukça açık olduğumuz kış ayları için zayıflatan kış çayı tarifimizi sizler için hazırladık. Bu çay genel olarak metabolizma hızlandırılmasını hedefleyen ve vücuda su alımını arttırıp yağ yakımını hızlandırmayı hedefleyen bir çaydır. Şimdi bakalım çayımızı nasıl hazırlıyoruz.

Zayıflatan Kış Çayı

Zayıflatan ve metabolizma hızlandıran kış çayımızı içeriğinde elbette vazgeçilmezimiz olan yeşil çayımızı kullanacağız. Daha sonra biberiye ve mate çayı da kış çayımızda yer alacak. Gerek sindirim ve bağırsak sistemini düzenleyen, gerek kan dolaşımı hızlandırıp tokluk hissi yaratan sinirli otumuzu da kullanmayı ihmal etmeyelim dedik ve onu da kış çayımıza dahil ettik. Şimdi tam anlamı ile tarifimizi sizler için paylaşalım

Bitkiler

  • Yeşil Çay
  • Sinirli Ot
  • Mate Çayı
  • Biberiye Otu

Bitki çayımızı hazırlarken cezvenize ya da demliğinize ilk olarak 2 çay kaşığı yeşil çayımızı koyalım. Daha sonra bir çorba kaşığı kadar sinirli otumu da yeşil çayımızın üstüne ilave edelim. Mate çayı kimi hanımlarda uyku getirici bir etki yaratabiliyor o yüzden başlangıç olarak 2 çay kaşığı katalım eğer uykunuzu getirmiyorsa bir daha ki sefere bu sayıyı 3 e çıkarabilirsiniz. 2 çay kaşığı da biberiyemizi ekleyip demliğinin üstüne dek su ile doldurup kaynatıyoruz. Günde en fazla 2 defa ve limon sıkarak bu zayıflatan kış çayımızı tüm kış boyu gönül rahatlığı ile tüketebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir