Selülitlere Neden Olan ve Kilo Almamızı Sağlayan Besinler Hangileri?

Paylaş

Genellikle kadınlarda çok sık görünen ve tüketimine dikkat edilmez ise selülit oluşmasına sebebiyet veren besinler.

Beyaz Şeker

Beyaz Şeker

Çalışma hayatımızda sürekli olarak içtiğimiz çay ve kahve tarzı içeceklerin içerisinde tükettiğimiz şeker, fazla tüketilmesi halinde kilo alımına ve selülite neden olur.

Kızartılmış Yiyecekler

Kızartılmış Yiyecekler

Gündelik hayatta fast-food çeşitlerinden, patates kızartması ve diğer kızartma çeşitlerinin tüketilmesi halinde kilo alımına ve selülite neden olur.

Alkollü İçecekler

Alkollü İçecekler

Alkollü içecekler vücudun metabolitik hızını düşürür. Yüksek seviyelerde alındığı zaman insan vücudunda rahatsızlıklara, kilo alımına ve yağlanmaya neden olur.

Abur Cubur

Abur Cubur

Abur cubur yiyeceklerin şeker değerinin ve yağ miktarının yüksek olması nedeniyle kilo alımına ve selülit oluşumuna neden olur.

Rafine Yiyecekler

Rafine Yiyecekler

Bu tür gıdalar birçok hormonal dengesizlikten kalp hastalığına ve aşırı tüketilmesi sonuçunda kilo alımına ve selülit oluşumuna neden olur.

Ekmek

Ekmek

Ekmek faydalı bir besin kaynağıdır. Kan şekerini dengeliyor. Sinir sistemi için çok gerekli olan vitaminlerin alımına katkıda bulunuyor. Fazla tüketilmesi halinde ise kilo alımına ve selülit oluşumuna neden olur.

Simit ve Poğaça

Simit ve Poğaça

Un ile hazırlanan gıdalar karbonhidrat açısından zengin besinler olması nedeniyle fazla tüketilmesi halinde ise kilo alımına ve selülit oluşumuna neden olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir