Kadınlarda Portakal ve Balığın Önemi

Paylaş

Portakal kabuğu kadınlar için bir kabus olmuştur.Peki neyi anımsatıyor? Elbette aklımıza direk selülit geliyor.Peki işe nereden başlamamız gerekiyor? Diyete maydanoz,soğan,sarımsak,brokoli ve portakal gibi rahatça ulaşmanız mümkün besinlerle başlayabilirsiniz.

Yaz sezonu artık yavaş yavaş açılıyor.Bu beraberinde kadınların korkulu rüyası olan selülit kabusunuda birlikte getiriyor.Kadınlarda daha çok görülen selülitin sebebi deri altındaki hücre gruplarının aşırı şekilde gelişmesiyle kan ve lenfatik dolaşım üzerine baskı yapmaktadır.Bu baskı ise dolaşımda bozukluğa yol açarak   deri altı dokularında sıvı birikimine ve bağ dokularının yeterli derecede beslenememesine sebep olur. Sonuç olarak deride çökmeler görülür ve böylece portakal kabuğu görünümü oluşmuş olur.

Selülit sadece şişman bayanlarda görülmez aynı zamanda zayıf  bayanlarda da bu durum söz konusudur.Kısacası her bayanda görülme ihtimali vardır.Aslında selülit bir sağlık problemidir.Nedenlerinden birisi  hormonal durum  ; kadınlarda yumurtalardan salgılanan folikül hormonun artışı ve bu hormonun dokularda su tutma özelliği selülite zemin hazırlamaktadır. Diğer neden ise sizi korkutabilir.Selülit genetiktir.Annenizde varsa korkun çünkü sizde olma ihtimali de yüksektir.

Selülitle mücadele etmeniz mümkündür.Yukarıda yazdığım sebzeleri düzenli tüketerek mücadele edebilirsiniz.

 

  1. Dyt. Aslı Kınsız dedi ki:

    Portakal ve Greyfurt yemek felç (inme) geçirme riskini azaltıyor önlüyor.: portakal ve greyfurt yemek Kadınlarda…

  2. ümit's dedi ki:

    Koroner kalp hastalığının kadınlarda görünme şekli ve tanısı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir