GEBE KALMAK İÇİN YUMURTLAMA DÖNEMİ

Paylaş

Doğada olan biyolojik döngünün eseri olarak her kadının bir yumurtlama dönemi vardır. Bu yumurtlama dönemi sırasında gerçekleşen cinsel birliktelikler sonucu kadının gebe  kalma şansı artmaktadır. Bu yazımızda sizlere gebe kalmak için yumurtlama döneminin önemi üzerine detaylıca bilgiler vereceğiz.

Gebe Kalmak İçin Yumurtlama Dönemi

Her kadın ayda bir kez yumurta oluşturur. Bu yumurtanın oluşturulma amacı vücudun her ay kendini bebek için hazırlıyor olmasıdır. Yumurtlama dönemi hamilelik dönemi hesaplanması açısından oldukça önemlidir. Yumurtlama dönemine yakın tarihlerde gerçekleştirilen cinsel birlikteliklerde gebe kalma ihtimali diğer günlere kıyas ile daha yüksektir. Regl dönemleri oldukça düzenli olan kadınlar yumurtlama döneminin başlaması, adet kanamalarının başlamasından yaklaşık olarak 2 hafta yani 14 gün önceden başlar. Bu hesap yumurtlama gününün hesabının yapılması en kolay yoludur. Bu hesaba göre regl kanaması 28 günde bir gerçekleşen bir kadının yumurtlama zamanı adetin 14.günü olur ve adet kanamasının başladığı günden saymaya başlarsak 14.güne tekabül etmektedir. Eğer hamilelik şansınızı arttırmak istiyorsanız sizlere tavsiyemiz, bugün den itibaren başlayarak bir hafta boyunca iki üç günde bir cinsel ilişkiye girmeniz gebe kalma şansınızı arttırır.

bebek Unutmayınız bu dönemde yaşayacağınız cinsel birliktelikler hamilelik şansınızı arttırır. Ancak sürekli cinsel ilişkiye girmek sperm sayısını azalttığı için çok sık birleşme yaşamamanız sizler için daha faydalı olacaktır.

Yumurtlama döneminde vücudumuz sperm ve yumurta birleşmesi yani annelik için ilk adım olan döllenme için kendini hazırlar. İşte tamda bu yüzden ayın bu zamanı bebek sahibi olmak için oldukça önemlidir.

  1. yasamBU.com dedi ki:

    Yüksek Kolesterol İle Kısırlık İlişkisi – Anne adayının kolesterol düzeyleri yüksek ise uzun süre gebe kalmak için…

  2. Severmiyiz dedi ki:

    Öğrenmek istersen sana öğreteyim. Gücü yönetebilmek için durmadan birilerine gebe kalmak ne kadar zor bir şey değil mi. :):) Ağız tadıyla…

  3. Çumrapostası dedi ki:

    Gebe kalmak isteyen kadınların yaşı 20-25 arasında değişiyorsa annelik için acele etmeden 6 ay ya da 1 yıl …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir