Kadınca Kadınlara Özel Güzellik Bakım Sırları

2013 MEB Öğretmen Alan Değişikliği Kılavuzu Yayınlandı

Konun Eklenme Tarihi : Eylül 15, 2012

2013 MEB Öğretmen Alan Değişikliği Kılavuzu

2013 MEB Öğretmen Alan Değişikliği Kılavuzu Yayınlandı 250x125 2013 MEB Öğretmen Alan Değişikliği Kılavuzu Yayınlandı

2013 MEB Öğretmen Alan Değişikliği Kılavuzu Yayınlandı

Milli Eğitim Bakanlığından yapılan açıklamaya göre eğitim kurumlarında görev yapan öğretmenlerden alanlarında açık norm kadro olmaması nedeniyle özür durumundan yer değişikliği gerçekleştirilemeyenlerin özür gereklerini karşılamaya yönelik alan değişikliği ve bu değişikliğe bağlı olarak yer değişikliğini yapılacağı duyuruldu.Duyuruda yer alan açıklamanın ayrıntıları şöyle;

Başvurular 14-17 Eylül tarihleri arasında mebbis.meb.gov.tr veya ikgm.meb.gov.tr adreslerindeki Alan Değiştirme Elektronik Başvuru Formu doldurularak yapılacak ve belirtilen öncelik sıralamasına göre öğretmenlerin geçebileceği alan kontrol edilerek, okul, ilçe ve il milli eğitim müdürlüklerince aynı gün onaylanacak.

Alan ve yer değişikliği işlemi yapılan öğretmenlerin ayrılış/başlayış işlemleri, eğitim ve öğretimin 17 Eylül tarihinde başladığı da dikkate alınarak, 19-21 Eylül 2012 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

İl içi alan değişikliği başvuruları 19-24 Eylül’de

Öte yandan öğretmenlerin il iç alan değişikliği başvurularının 10-13 Eylül 2012 tarihleri arasında alınacağı ilan edilmişti. Ancak, iller arası özür durumundan yer değişikliği alanlarında açık norm kadro olmaması nedeniyle ataması gerçekleştirilemeyen öğretmenlerin taleplerinin karşılanması ve 40 bin yeni öğretmen alımı ve okulların açılması sonrasında doğabilecek yeni öğretmen ihtiyaçları gözetilerek yapılan yeni değerlendirmeler üzerine il içi alan değişikliklerinin 19-24 Eylül tarihleri arasında başvurular kabul edilip, 25 Eylül tarihinde tamamlanacak.

2012 yılına mahsus olmak üzere, Talim ve Terbiye Kurulunun 7 Temmuz 2009 tarihli ve 80 sayılı Kararı ile 12 Eylül 2012 tarihli ve 5110 sayılı mütalaası doğrultusunda sınıf öğretmenlerinden; yüksek öğrenimleri diğer alanlara atanmaya kaynak teşkil edenler öğrenimlerine göre atanabilecekleri alana veya diplomalarında yan alan yazılı olanlar bu alana ya da öğretmen yetiştiren iki yıllık yükseköğretim kurumu mezunu olanlar lisans tamamladıkları alana ve Zihin Engelliler Sınıfı Öğretmenliği veya Teknoloji ve Tasarım alanına alan değişikliği suretiyle özür durumundan yer değiştirmek üzere başvurabilecek.

Diğer alan öğretmenleri ise yüksek öğrenimleri başka alana veya alanlara atanmaya kaynak teşkil edenler bu öğrenimlerine göre atanabilecekleri alana veya diplomalarında yan alan yazılı olanlar bu alana ya da aylık karşılığı okutabilecekleri derslerin alanına; teknoloji ve tasarım alanına alan değişikliği suretiyle özür durumundan yer değiştirmek üzere başvuruda bulunabilecek.

Öğretmenler başvurularında diploma ya da öğrenim belgesi ibraz edecek. Okul müdürlükleri tarafından öğretmenlerin diploma ya da öğrenim belgeleri değerlendirilecek, atanabilecekleri alana atanmak üzere başvuruları ve tercihleri bu alandan kabul edilecek. Bu kapsama girmeyen öğretmenlerimizin başvuru ve tercihleri ise diğer kapsamda kabul edilecek.

Öğretmenler atanmak istedikleri ilde/yerde belirtilen hususlar kapsamında açık ilan edilen en çok 25 eğitim kurumunu; 25′ten çok eğitim kurumunun ilan edildiği hallerde ise boş kalan diğer eğitim kurumlarına atanmak isteyip istemediklerini de ayrıca belirterek alan değişikliği yoluyla yer değiştirme talebinde bulunabilecek.

Tercihlerine atanamayan sınıf öğretmenleri Zihin Engelliler Sınıfı Öğretmenliği veya Teknoloji ve Tasarım alanlarının her ikisinde ya da birinde, diğer alan öğretmenleri ise Teknoloji ve Tasarım öğretmenliğinde atanmak istedikleri il genelinde açık ilan edilen eğitim kurumlarına atanmak isteyip istemediklerini belirtecek.

Alan ve yer değişiklikleri, başvuruda bulunan öğretmenlerden sınıf öğretmenleri için belirtilen kapsamda geçebilecekleri alandaki tercihleri dikkate alınmak suretiyle hizmet puanı üstünlüğüne göre gerçekleştirilecek. Bu maddeler kapsamındaki alana atanamayan diğer öğretmenler ise tercih ettikleri alanda/alanlarda atanmak istedikleri ilde boş kalan eğitim kurumlarına atanmak üzere değerlendirilecek.


Bir önceki yazımız olan Erken Hamilelik Gebelik Belirtileri Nelerdir ? başlıklı makalemizde adet 2 gün gecikti, adet donemınde kahvrengı olması ve adet gecikmesi olmadan gebelik belirtileri hakkında bilgiler verilmektedir.

alan değişikliği kılavuzu2013 meb öğretmen alan değişikliği kılavuzu yayınlandı2013 alan değişikliği2013 alan değişikliği kılavuzuöğretmen alan değişikliği

Konuya Mesaj Yazınız