Sivilce İçin Bunları Yemeyin

Paylaş

Özellikle erginlik dönemindeki gençlerin korkulu rüyası olan sivilcelerin engellenmesi için en etkin yollardan biride sivilce oluşumuna niçin olabilecek besinlerden uzakta durmaktır.

Bir Takım beslenme ve besin gruplarının sivilce oluşumuna zemin hazırlayabileceği ya da sivilce oluşunun hızlandırabileceğini farklı alanlara yönlendirilmiş araştırmalar göstermiştir.

sivilce_yapan_yiyecekler

Sivilce yapan yiyecekler

İşte sivilce Oluşumuna niçin olabilecek besin maddelerinden bazıları;

Acılı yiyecekler: Acı, kırmızı biber ve domates ürünleri gibi baharatlı yiyecekleri de eksik tüketmeliyiz.

Bu besinler sivilceye doğrudan doğruya neden olmaz, fakat sivilce kızarıklıklarını artırabilir. Çünkü yüzdeki kan akışını ve dolaşımını arttırırlar.

Şekerli gıdalar: Çikolata gibi şekerli gıdalar bağışıklık sistemini negatif etkiler. Bağışıklık sistemi güçsüzleştikçe, sivilce oluşumu artar.

böylece şekerli gıdaları çok pozitif tüketmemeliyiz. Tamamlanmış şekerler vücudun kan şekeri seviyesini değiştirmektedir.

Süt ve süt ürünleri: Süt ve süt ürünlerinin tüketimi vücudun kalsiyum dengesi açısından önemlidir. Lakin süt ve süt ürünlerinin bilinçsiz ve aşırı tüketiminin de sivilcelerin oluşmasına niçin olabileceği unutulmamalıdır.

Ama süt ve süt ürünlerinin bilinçsiz ve fazla tüketiminin de sivilcelerin oluşmasına niçin olabileceği unutulmamalıdır. Bu tip durumlardan sakınmak için tüketilen ürünlerin pak ve taze olması oldukça önemlidir.

Şekerli ve asitli içecekler: Şekerin bağışıklık sistemini güçsüzleştirmesinin yanı sıra, şekerli içecekleri içtiğimizde, daha eksik su tüketiyoruz.

Hem vücudun şeker dengesinin korunması hem de sivilcesiz bir deri için bu ürün grubun dikkatli tüketilmesinde üstünlük bulunmaktadır.

Bitmiş Gıdalar: Beyaz ekmek ve şekerli atıştırmalıklar gibi işlenmiş yiyecekler çoğunlukla kandaki insülin (kan şekerini dengeleyen hormon) düzeyini yükseltirler.

Bu yalnızca sivilce sorununu tetiklemez aynı zamanda bambaşka cilt sorunlarına da neden olur.

Sivilce yapan yiyecekler

Sivilce yapan yiyecekler

İşte sivilce ve akne oluşumuna neden olan ve uzaktan durulması gereken diğer ürünler..

Patates Kızartması Kahvaltılık Gevrekler Bol Şekerli Hazır Meyve Suları Dondurmalar Kızarmış Soğan Halkaları

Takvim.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir