Plazada Çalışan Kadınlar İçin Güzellik Sırları

Paylaş

İş hayatında kadının yeri elbette ki yadsınamaz. Özellikle de son yıllarda büyük şehirlerde sıralanan koca koca plazalarda yeni iş yerlerimiz. Eskiden daha sıradan olan iş yerleri artık güvenlik kapılarından kartlarla giriş-çıkış yapılan yerler haline dönüştü. Ve bu dönüşüm günümüzde ‘Plaza Kadını’ deyimini de ortaya çıkardı.

Peki kim bu plaza kadınları? Hani iş ilanlarında sıklıkla bahsedilen ‘Prezantabl’ denen kadınlar işte burada çalışanlar. Yani her daim şık görünen,saçı ve makyajıyla asil, topuklu ayakkabılarıyla tam bir stil sahibi kadınlar.

Şimdi gelelim bu prezantabl plaza kadınlarının güzel ve şık görünme tüyolarına…

– Öncelikle mutlaka ama mutlaka şık bir diz üstü elbise edinmek şart. Siyahın asaleti hiç kimse için tartışılmazdır diye düşünüyorum. Bu tarz bir elbise emin olun ki hem bir iş toplantısı için hem de iş yerinde günlük kullanım için de çok şık görünmenize yardımcı olacaktır.

– Siyah elbise tamamsa sıra şık bir stilettoda. Onun da renginin özellikle siyah olması gerektiğini eminim ki hepiniz biliyorsunuzdur. Çok rahat olduğu su götürmez bir gerçek olan spor ayakkabılarınızla vedalaşıp, onları hafta sonu giyilmek üzere portmantoya kaldırmak şart.

– Plaza kadını olmanın şartlarından biri de yeterince pratik olmak. Özellikle sabahları servise yetişmek için az bir süreniz olduğunu göz önünde bulundurduğumda makyaj konusunda artık elinizin iyice pratikleşmiş olması gerekiyor. Yani hangi ton far size yakışır, hangi allık tam sizin renginiz artık bununla ilgili bir rutin oturtmuş olmanız şart.

– Saçlarınızı mutlaka bir kuaföre emanet edin. Yoksa sabahları kendinizi bonus gibi hiç bir şekle girmeyen dağınık saçlarla ayna karşısında boğuşurken bulursunuz. Saçlarınızı yağlanma ve kirlenme süresini göz önünde bulundurarak kış için haftada iki kez kuaföre gitmeniz mantıklı olacaktır.

– Manikürünüzü asla ihmal etmeyin. Bir kadın ne kadar iyi giyinmiş olursa olsun eğer elleri ve tırnakları bakımsızsa emin olun ki o güzel görünütünün karşıdaki için hiçbir anlamı olmaz. Bu nedenle ellerinizi sürekli nemlendirmeyi ve çok abartı olmamak kadydıyla oje sürmeyi ihmal etmeyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir