YAĞLI SAÇLAR İÇİN ÖNERİLER

Paylaş

Çoğu kadının saç sorunlarının arasında yerini hemen hemen ilk sırada almış olan yağlı saç sorunlarına çözüm bulmak artık zor değil. Sizler için hazırlamış olduğumuz bu yazımız sayesinde yıkar yıkamaz yağlanmaya başlayan saçlarınızın bakımı daha kolay ve zevkli olacaktır. Yağlı saçlar için bakım yapmak oldukça zor olabiliyor. Kimi zaman yanlış teknikler kullanmak kimi zaman ise yanlış ürünler kullanarak yağlı olan saçlarımızı daha yağlı bir hale sokarak saçlarımızı istenmeyen formlara sokabiliyoruz. Bizlerde sizler için yağlı saçlar için öneriler hazırladık gelin beraber yazımızda detaylıca öğrenelim.

Yağlı Saçlar İçin Öneriler

Evet sevgili hanımlar yazımızın bu başlığı altında sizler için yağlı saç önerilerinde ve tavsiyelerinde bulunacağız. Bu tavsiyeler gerek doğru ürün kullanımına gerek yağlı saçlar için saç bakım tekniklerine değinerek saçlarınızın yağ sorununa çözüm bulacağız. Yazımızın devamında maddeler halinde yağlı saçlarınız için bakım önerileri bulacaksınız.

  1. Saçlarınızı yıkarken fazla sıcak su kullanmak saçlarınızın daha fazla yağ üretmesine sebep olur. Bunun asıl sebebi ise sıcak su kullanımının saç derimizi kurutmasıdır. Duş alırken ılık su kullanmanız saçlarınız için daha sağlıklı olacaktır.
  2. Saç tipinize uygun şampuan ve ürün seçmeniz saçlarınızın yağlanması açsından önemli rol oynar. Kremli saç şampuanları saçlarınızın daha fazla yağlanmasına sebep okur bu yüzden bu ürünlerden uzak durunuz.
  3. Çabuk yağlanan saçlarınız varsa ve saçlarınızı sürekli tarıyorsanız saçlarınızın yağ sorunu ne yazık ki ortadan kalkmaz saçlarınızla ne kadar az oynar ve tararsanız yağlanma sorununuz o kadar azalır.
  4. Duş sonrası saçlarınızı kurutma makinesi ile kurutmak saçlarınızı daha çok yağlandırır saçlarınızı kendi halinde kurumaya bırakın.
  5. Saçlarınızı masaj yaparak yıkayın ve saçlarınızdan şampuan ve kirin arındığından emin olun. Şampuan kalıntısı ve krem kalıntısı saçlarınızın duş sonrası çok hızlı yağlanmasına neden olmaktadır.
  6. Saçlarınızı haftada en fazla üç defa yıkayınız. Ne kadar çok yıkarsanız o kadar çok yağ bezleriniz çalışır ve yağlanma sorununa çözüm bulmanız da o denli zor bir al alır.

Yazdığımız bu öneriler sayesinde saçlarınızın yağlanma sorununa kolayca çözüm bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir