Siyah Noktalardan Kurtulmak İçin Yapılması Gerekenler

Paylaş

Siyah noktalardan kurtulmak hiç bu kadar kolay olmamıştı.Siyah noktalarınızdan kolay bir uygulama ile kurtulmanız artık mümkündür. Uygulayacağınız doğal yöntemlerle siyah noktalara artık son verin.

Siyah noktalar nasıl oluşur?

Cilt genetiğiniz ve hormonal nedenlere bağlı olarak yağ bezlerinin cilt gözeneklerini tıkaması ve kirle dolması sonucu siyah noktalar oluşmaktadır.Cildin temizliği siyah noktaların oluşumu için bir nedendir.Cildin tutulmaması ve yağlı besin tüketimi siyah noktalarınızda artışa neden olacaktır. Bu nedenle beslenmenize dikkat etmeniz gerekmektedir.Ayrıca ciltteki temizlik siyah noktalarınızdan arınmanıza çok etkili olacaktır.

Peki ne yapılabilir?

Haftada 1 veya 2 kez yüzünüze buhar banyosu yapınız. Kafanıza bir havlu örterek su buharında 10-15 dakika bekleyiniz. Bununla birlikte isterseniz  kaynattığınız suya birkaç damla lavanta yağı ilave edebilirsiniz veya suyu kaynatırken papatya ekleyip yüzünüze bu şekilde buhar yapabilirsiniz.Bu cildinize iyi gelecektir.Bunu yaparken dikkatli olmanızı öneririz.Çünkü buharın fazla temas etmesi cildinize zarar verebilir.Ayrıca buharı yüzünüze fazla yaklaştırmayın. Yumuşayan ve gözenekleri açılan cildinizde siyah noktaların olduğu bölgeleri iki parmağınızla sıkıştırarak siyah noktaların çıkmasını sağlayın. Asla ama asla  fazla baskı uygulayarak cildinize zarar vermeyin. En son olarak yüz için özel üretilen ham ipek kese yardımı ile yumuşak harekelerle yüzünüzü keseleyin.
Uygulama sonrası açılmış gözeneklerinizi tekrar sıkıştırarak bir tonik görevi görecek olan saf gül suyunu yüzünüze sürün. Bu bakımı  az yağlı bir nemlendirici ile sonlandırabilirsiniz.

Başka bir yol olarak şunu yapabilirsiniz.

Siyah noktalardan kurtulmada yoğurtta  maskeside etkili ve işe yarayan bir yöntemdir. Yaklaşık bir yemek kaşığı yoğurt ve yarım limon suyunu karıştırınız. Göz çevreniz dışında yüzünüze sürünüz ve 15 dakika bekletiniz ve ılık su ile temizleyiniz.Cildin temizliği siyah noktalar konusunda en önemli etkendir.Cildinizi ne kadar temiz tutarsanız siyah nokta oluşumu o kadar az olur ve kabusa dönmez.
Her sabah ve akşam cildinizi mutlaka yıkayınız. Cilt temizliğinizi ihmal etmeniz halinde siyah noktalarınızda tekrar artış olacaktır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir