SELÜLİT GİDERİCİ MASKE HAZIRLAMA

Paylaş

Bu yazımızda selülit görünümünden korunmak ve yaza mükemmel bir vücut ile girmek isteyen siz değerli bayanlarımız için selülit giderici maske hazırlama yöntemlerini hazırladık. Bu maskeleri evinizde kolayca zaman kaybetmeden hazırlayıp istenmeyen kısımlarda yer alan selülitlere sürerek istediğiniz sonuçları alabilirsiniz. Piyasada selülit giderici bir çok ürün satılmakta. Bu ürünlerin çoğu zaten bir işe yaramasa da, işe yaranlar da ciltte bazı deforme sorunlarına kapı aralamakta. İşte bunun gibi sebeplerden dolayı bizlerde hem cebinizden hemde doğallığı kullanarak kendi bakım maskenizi kendinizin yapmasının en güzeli olduğuna inanıyoruz. Şimdi gelin hangi maskeleri nasıl hazırlayacağımızı inceleyelim 🙂

Selülit Giderici Maske Hazırlama

Yazımızın bu kısmında sizlere evde yapabileceğiniz maskeleri vermeden önce dilerseniz selülit nedir beraber öğrenelim. Cildimizin bağ dokusunda ağrılı moleküller ile seyreden epidermisde portakal kabuğuna benzeyen bir görüntüye neden olan bir görüntü problemidir. Selülitin aslında bir çok nedeni  olasa da temel neden  hareketsizlik ve yağlanma demek doğru olur. Bu kadar bilgi yeter şimdi sizlere evde uygun bir bütçe ile nasıl selülitlerden kurtulacağınızı açıklayalım.

port

MASKELER

Ballı Buğday Maskesi

Selülit giderici bir maske hazırlamak için bir tatlı kaşığı bal, bir tatlı kaşığı sirke ve alabildiğince buğday ununu karıştırınız. Bu selülit maskesi ciltteki boşlukları protein ile doldurup , yağ yakımına yardımcı olacaktır. Selülit ile dolu olan bölgenize bu maskeyi sürüp bir saat bekletin ve ardından soğuk su ile yıkayınız. Düzenli olarak yapılan bu maskenin faydasını kısa zaman içinde göreceksiniz.

Kil Maskesi

Limon ve kil bir araya geldiğinde oldukça doğal ve tam anlamıyla cilt dostu bir onarıcı bakım seti oluşturmak oldukça kolay ve hesaplı! Bizlerde bu maskeyi sizler ile paylaşıp selülit sorununuzu ortadan kaldırmanıza yardımcı olacağız. Bu maske için 3 çorba kaşığı kil, 1 yemek kaşığı limon yağı, alabildiğince su ve 1 yemek kaşığı kadar tarçını iyice karıştırınız. Homojen bir karışım olduğuna inandığınız anda 1 yemek kaşığı kahve telvesini de karışıma ekleyiniz. Bu karışımı da selülitli bölgeye sürüp en az 45 dk bekletiniz.

Deniz Suyu Maskesi

Bu maskede doğallık ile çözüm bulmanıza yardımcı olacak olan selülit karşıtı bir doğal maske olup yine kolaylık ile herhangi bir masrafta bulunmadan ucuz bir maliyetle evde yapacağınız maskemizdir. Bu maske için kullanacağınız malzemeler ise, bir çay bardağı zeytinyağı, yarım çay bardağı su ve yarım çay bardağı deniz suyunu karıştırınız. Bu sıvı maskeyi masaj yaparak selülitli bölgenize iyice yedirerek sürünüz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir