ŞAMPUANSIZ SAÇ YIKAMA AKIMI

Paylaş

Son zamanlarda adından sıklıkla bahsettiren no poo yani şampuan kullanmadan saç yıkama akımından bu yazımızda sizler için detaylıca bahsedeceğiz. Yurtdışında bazı güzellik uzmanları tarafından naturelliğe yani doğallığa dönüş amacı ile çoğu kadın hayatından kimyasallar maddeleri de çıkardı. Şampuanların içinde yer alan kimyasal maddeler ve benzen halkaları da saçı temizlerken aynı zamanda aşırı derecede yıpratıcı etkide bulunuyorlar. Bu durumdan dolayı şampuansız saç yıkama akımı ile saçların kendi doğal temizliği yapılması ve zarar görmemesi amaçlandı. Eğer sizlerde bu akıma dahil olmak isterseniz yazımızın devamını ilgi ile takip ediniz.

Şampuansız Saç Yıkama Akımı

Yurtdışında gündeme gelmiş olan bu no poo yani şampuansız saç yıkama akımı sayesinde artık saçlarımız yıpranmadan ve kimyasal maddelere maruz kalmadan kolaylık ile temizleniyor. Bu akımda şampuan yerine karbonatlı su, saç kremi yerine de elma sirkesi kullanılmaktadır. Şampuansız saç temizleme akımının aslında 3 temel dayanağı bulunmaktadır. İlki şampuan değmeyin saçların uzun vadede zaten kendini temizlediği, ikincisi ise kimyasal içeren tüm maddelerin çevreye zarar verdiği için kullanılmaması gerektiğidir. Üçüncü gerekçe ise saç bakıma ürünlerine harcanan gereksiz paradan kaçınılması gerektiğidir. Şimdi sizlere bu akımı evinizde nasıl uygularsınız detaylıca anlatacağız.

Şampuansız Saç Yıkama Akımı Nasıl Uygulanır ?

Şampuansız saç yıkama akımına dahil olmak için öncelikle evinizde aldığınız tüm saç bakım ürünlerini ve şampuanlarını çöpe atın ya da bir arkadaşınıza hediye edin. Bu akımın ilk adımı bu aşamayı halletmek ile başlıyor. Daha sonra karbonatlı su ve elmalı sirke edinmeniz gerekmektedir. Bu üzün ve sabır gerektiren bir süreçtir. Yıllarca şampuan kullanıp bir anda bu döngüden çıkıp saçlarınızın kendi kendine temizlenmesini beklemek ne yazık ki uzun sürebiliyor. İlk hafta saçlarınız çok fazla yağlı bir görünüm alacak ve istemediğiniz bir yağ kokusu ile karşılaşacaksınız. Bu durumda soda ve soğuk su ile saçlarınızı yıpratmadan temizlemiş oluyorsunuz. Bizler temizliğin sadece koku ile olduğuna inanıyoruz. Ferah kokan her şeyin temiz olduğu konusunda kendimizi kandırıyoruz. Saçlarımız bu aşamada mis gibi şampuan kokmayacak ama kendini yavaş yavaş temizlemiş olacak.

ilk

İlk hafta oldukça yağlı görünen saç zamanla kendini daha iyi bir duruma getiriyor.

2.hf

 

Saç hala yağlı ve bakımsız durmasına rağmen aslında yalnızca duruma alışmaya başlıyor. İlerleyen haftalarda durumun nasılda tersine döneceğini kendiniz göreceksiniz.

son

 

 1. guzinstyle dedi ki:

  Şampuansız saç yıkama deneyimi, gün 1: yarın hayatıma tiftik keçisi olarak devam edicem. Sevgiler.

 2. binkelam.com dedi ki:

  ŞAMPUANSIZ SAÇ YIKAMA AKIMINA GİRDİM :))) TAVSİYE EDERİM

 3. Mahşerin 4ncü Atlısı dedi ki:

  No Poo sampuansız saç yıkama anlamına geliyor. inanın tutmayacak bir sistemdir ..

 4. Oben dedi ki:

  ŞAMPUANSIZ SAÇ YIKAMA DA 2 HAFTA BİTTİ HERKESE TAVSİYE EDERİM

 5. Kadınlar Kulübü dedi ki:

  Yeni Trend No Poo: Şampuansız Saç Yıkama Evde Hazırlayabileceğiniz Doğal Saç Şampuanı Tarifleri İçin…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir