Saç Renginizi Koruma Yöntemleri

Paylaş

Biz kadınlar ruhsal sıkıntı çektiğimizde veya kendimizde değişiklik yapmak istediğimizde, kendimizi kuaförlere zor atarız.Saçlarımızda yapacağımız değişik kesim modelleri veya reng çeşitleri sayesinde yenilenerek kendimizi daha mutlu ve güzel hissederiz.

Önümüz yaz ve yaz günlerinde boyatmış olduğumuz saçlarımızın bakımını nasıl yapacağız? Kadınca okurları için birkaç tavsiyede bulacağım sizler için.

SAÇ SERUMU İLE SAÇ RENGİNİZİ KORUN

Saç renginizi ister kalıcı veya geçici boya saç serumları ile koruyabilirsiniz.
Saçlarınızı nemlendirmek ve birazdaha parlak gözükmesini istiyorsanız, serum seçimiz daha açık renkli olandan olmalıdır.Bu şekilde saç renglerimizin sabit tonda kalmasını sağlayabiliriz.

DOĞAL BOYA İLE SAÇ RENGİNİZİ KORUN

Malum kalıcı boyalar ile sık sık dip boyası yaptırmanız gerekiyor. Bunun yerine organik boyaları tercih etmeniz daha akıllıca Uzmanlar organik boyalar yıkandıkça saçınızdan akacağı için saç diplerinizin daha az dikkat çekeceğini söylüyor Eğer saçınızda şuanda kalıcı boya varsa saçınız uzadıkça diplerine doğal boya yapabilirsiniz..

GECE BAKIMI İLE SAÇ RENGİNİZİ KORUN

Cildimiz gibi saçımızda bakım ister Saç rengini korumanın en önemli püf noktası saçları düzenli olarak nemlendirmektir. Bu nemlendirme işlemi için de en uygun zaman dilimi gecedir Uyurkensaçınız nemlendiriciyi daha iyi çeker ve daha etkili olur yalnız nemlendiriciyi saç diplerinize sürmeyin Ve nemlendiriciyi sürdükten sonra saçınızı topuz yaparak uyuyun.

MASKELİ BAKIM İLE SAÇ RENGİNİZİ KORUN

Saçınıza haftada bir kez B Vitamini ve UV koruyucuları içeren bir saç maskesi yapın. Böylelikle şaç renginizin solmasına yol açan çevresel faktörlere karşı saçınızı koruma altına almış olursunuz.

  1. aliye dedi ki:

    Merhaba, gerçekten ilginç, teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir