Kirpikleri Uzatmak Ve Gürleştirmek İçin Ne Yapmalı

Paylaş

Kadınlar için vazgeçilmezler arasında olan göz makyajını tamamlayan en büyük etken kirpik makyajıdır. Kirpiklerinizin daha dolgun ve uzun olması isterseniz bu makalemiz isin isteklerini karşılayacaktır. Bu yazımızda kirpiklerinden şikâyetçi olan arkadaşlarımıza bir kaç önerin dışında güzel ve doğal bir tarif de paylaşacağım. Giriş bolümüzü uzatmadan tarifimize gecelim. Tariften sonrada şahsen denediğim bir yöntemi sizlere anlatmaya çalışacağım.

Kirpikleri Uzatmak Ve Gürleştirmek İçin Tarif;

  • Kirpikleri uzatmak için; Hint yağına ve kakao yağına ihtiyacımız var. Ölçek olarak Hint yağımız bir cay kasığı kadar, kakao yağı ise 12 gr olmalıdır. Malzemelerimiz hazırsa yapılısı ve kullanımından bahsedeyim. Hint ve kakao yağlarımızı sıcak su bulunan bir kabin içerisine ekleyip krem seklini alana kadar ısıtıyoruz. Karışımımız yeteri kadar ısıtıldıktan sonra soğuyana kadar bekliyoruz. Soğumuş olan karışımı iki hafta boyunca (15 GÜN) yatmadan kirpiklerimize sürüyoruz. Kirpiklerimizin kökünden başlayıp ucuna kadar güzelce sürünüz. Yanliz sürme işlemi sırasında gözlerimizi etkilemesi acısından dikkati olunuz ve gözlerinize kaçırmamaya uğrasın.
  • Kirpikleri gürleştirmek için; bu karışımızda kakao yerine badem yağı kullanacağız. Eşit ölçeklerde hazırlayacağımız badem yağı ve Hint yağını bir şişe yardımı ile karıştırıyoruz. Uygulama yöntemi ise Kirpiklerimizi uzatma yönteminde uyguladığımız gibi uyguluyoruz. Lütfen dikkat ediniz, gözlerinize kaçırmadan sürünüz.

Öncelikle, yüzünüzü makyaja hazır bile hale getirdiğinizi farz ediyorum Farınızı sürdünüz, kaleminizi çektiniz. Göz kapaklarınızın üzerine ister likit istersinizde kıyafetinize uygun bir göz kelimi ile ince düzgün bir çizgi çekmelisiniz. Ben çoğunlukla kalem kullanmaktayım ve genelde lacivert rengi tercih ediyorum. Renk sizin zevkinize ve kıyafetinizin rengine kalmış. Göz makyajınız bitti, en sona rimelinizi süreceksiniz. Önce rimel fırçanızı iyice sağa sola çevirin ve fazlasını rimel şişesinin ağız kısmına sürerek alın, fırça üzerinden.
Kirpiklerinize yavaş hareketlerle sürün. Bu arada gözlerinizi yummayın, çünkü gözaltınız batabilir ve makyajınız ziyan olur. Bir kaç fırça darbesinden sonra, diğer gözünüze de aynı işlemi yapın ve tekrardan, öbür gözünüze dönün. Yani sol gözünüze sürüp, sağa geçtikten sonra, sola bir daha dönün (adres tarif eder gibi oldu:) )Bir kaç saniye sonrasında, iki defa üst üste sürdüğünüz rimel ile kirpikleriniz daha uzun ve gür bir görününüme sahip olabilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir