KAŞ ÇOĞALTMAK İÇİN MASKELER

Paylaş

Fiziksel ve psikolojik etkenler kimi zaman ise kullandığımız ürünler yüzünden kaşlarımızda seyrekleşme ve dökülme sorunları meydana gelebiliyor. Bu yazımızda da sizlere kaş çoğaltmak için neler yapmanız gerektiği ile ilgili bilgiler verip maskeler anlatacağız. Sizler ile paylaşacağımız bilgileri kullanarak doğal ve hoş görünümlü kaşlar elde edebilirsiniz. Şimdi kaş çoğaltmak için maskeler nelermiş beraber detaylıca inceleyelim.

Kaş Çoğaltmak İçin Maskeler

Elegant woman applying makeup on her eye

Elegant woman applying makeup on her eye

Kaşlarınızı çoğaltmak için maske önerilerimizi bu başlık altında sizler ile paylaşmadan önce bazı bilgiler vermek isteriz. Kaşlarınızı korumak onların çoğalması için aslında yapacağınız en önemli işlem. Bu yüzden ilk olarak sakın ve sakın kaşlarınızı dökecek kimyasal yollara başvurmayınız. Örneğin saçınızı boyarken kaşlarınızı da boyatmayın. Bunun yerine saçınıza uygun renkte bir kaş kalemi ile kaşlarınızı hafifçe boyayabilirsiniz. Üzüntü ve psikolojik durumlarınız da kaşlarınızın dökülmesine neden olabilir. İşte bu yüzden çok stres yapmamaya çalışın. Bazı kadınlarda hamilelik dönemlerinde kaş ve saç dökülmeleri görülebilir. Bu zamanlarda olan dökülmeler için sizlere tavsiyemiz doktora başvurmadan herhangi bir müdahale yapmamanızdır.

*Günde iki kez kaşlarınızı çıkış yönüne doğru güzelce tarayın. 2 diş sarımsağı iyice havanda dövün ve 1 çay kaşığı hint yağını ve 1 çay kaşığı zeytinyağını karıştırın. Bu karışımı kaşlarınıza güzelce sürüp yarım saat bekletin. Bu maskeyi haftada 2 kez yapmanız kaş çoğaltmanız için yeterli olacaktır.

*Bir yemek kaşığı hint yağı ve aynı miktarda çörek otu yağını karıştırın ve bir sprey şişesinde muhafaza edin her aksam bir pamuk aracılığı ile kaşlarınıza pomad yapınız.

*Bir diğer maskemizde ise 4 yemek kaşığı hindistan cevizi yağı ve 2 yemek kaşığı aloe vera jelini iyi karıştırıp maske haline getirin. Bu karışımı haftada iki üç kez kullanmanızı tavsiye ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir