Hamilelik Dönemi İçin Sağlık Ve Güzellik Kalma Tavsiyeleri

Paylaş

Gebelik dönemimde aldığımız kilolar yüzünden ister istemez kendimizi çirkin hissederiz. Lakin hamilelik dönemimde hem güzelliğimizi hem de daha sağlıklı kala bilmememiz için sizlere bir kaç öneride bulunmak isterim. Sunu unutmayalım ki hamilelik dönemimde yapacağınız her olumuzsun davranışlar çocuğunuzu da etkileyecektir. Örneklemek gerekirse fazla kilo adliniz ve doğumdan sonra nasıl vereceğim korkusu için yemek yemekten vazgeçme, çeşitli kimyasal ürünler kullanmak vs. Bu tarzda birçok etken sayabiliriz.

hamilelik
Sizlere bulunacağım bu tavsiyeler hem hamilelik döneminizde hem de doğumdan sonra sizlere fazlasıyla yardımcı olacağını umuyorum. Hepimizin bildigi gibi sağlıklı ve güzel olmanın sırı spor yapmak ve dengeli besin almaktan geçmektedir.

Hamilelik dönemimde güzel ve sağlıklı kalma yöntemleri;

Günlük hayatimizin yani sıra su tüketimi hamilelik süremiz içersinde önemli rol oynar. Özellikle gebelik dönemin ilk 3 ayı içersinde tüketeceğimiz bol miktarda su, cilt sağlığımızı olumlu yönden etkileyecektir.
Beslenmenize vereceğiniz önemde hem çocuğunuzun sağlığı hem de sizin için önemlidir. Tüketeceğiz yanlış yiyecekler sizin cilt sağlığınızı kötü yönden etkileyebilir. Doğru beslenmeniz acısından sebze ve meyveyi bol tüketiniz. Vücudumuzun nem ve yağ dengesini korumak için sebzeler ve meyveler gerekli ihtiyaçlarımızı karşılayacaktır. Doktorumuzun tavsiye ettikleri kimyasal ilaçlardan mutlaka kaçınınız. Cansız ve soluk bir görünüme sahip bir cildimiz var ise, gebelik döneminde Omega 3 kullanmanızı öneririz.
Cildimiz kalsiyuma ihtiyaç duymaktadır. O yüzden kalsiyum içeren ürünleri tüketmenizde cilt sağlığımız acısından iyi olacaktır. Kalsiyum ihtiyacımı hangi ürünlerden karşılamam gerekiyor diyorsanız, süt ve süt ürünlerinde yeteri miktarda kalsiyum bulunmaktadır.
Hamilelik dönemimde spor yapmak; Çeşitli toksinlerden ve kan dolasimini hızlandırmak için çok önemlidir. Spor yaparken her seyin fazlasinin zarar olduğunu unutmadan, kısa yürüyüşler tarzında küçük eksersizler tavsiye ediyoruz.
Hem Temizlik hem de ölü deri hücrelerinden kurtulmamız acısından sıkça banyo yapmanızda iyi olacaktır. Banyo yapmanız fiziksel faydalarının yani sıra anne adaylarımızı oldukça rahatlatacak ve gevşemesini sağlayacaktır. Banyo sırasında önem göstermemiz gereken renksiz ve parfümsüz ürünlerle yıkanmaya çalışmanız olacaktır.


Kadincakadin.com olarak fazlada olamasa bir kaç öneride bulunduk, umarım sizlerde zor ama tatlı olan gebelik döneminizi sorunsuz ve güzel geçirirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir