Güzelliğinizi Bir de Mutfakta Arayın

Paylaş

Cildinizi besleyecek ve güzelleştirecek şaka değil.Vitamin ve enzimlerden bunu sağlayabilirsiniz.Buzdolabınızdaki taze yiyecekler ve meyveler cildinizi yenilemeye ve güzelleştirmeye yarıyor.Aslında meyveleri yerken tadına doyum olmuyor peki bu meyvelerin hiç cildinize etkisini düşündünüz mü?

Vitamin ve enzimlerle cildi canlı tutmak mümkündür.Lütfen aşağıdaki yiyecekleri inceleyiniz.

Hindistan Cevizi Sütü: Büyük olasılıkla canınız istemeden hindistan cevizi alıp saklamıyorsunuzdur.Fakat bu tropikal meyvenin getirisi özellikle kuru saç tellerini canlandırmak için etkili bir nemlendirici olabilmektedir. 
(Cosmopolitan)

Rafine Tuzu: Belkide birçoğunuz ilk defa böyle bir şeyi duymuşsunuzdur.Bir  tutam rafine tuzu ile saçlarınıza seksi bir hacim ve dalga katabilmeniz mümkün.

Çay Poşetleri: Gece geç yattınız ve sabah uykulu uykulu uyanıyorsunuz.Göz altlarınız şişmiş vaziyette.Eğer bundan da şikayetçiyseniz ; çay, sizin en güçlü silahınız olacaktır. Ilık çay poşetlerini gözlerinizin üzerine koyabilirsiniz.Sonuca şaşırmamak elde değil…

Muz: Tadına doyulmaz yedikçe yenmek isteyen meyvelerden biridir muz. Muzun nemlendirici ve yatıştırıcı etkisi mevcuttur. Yapmanız gereken şey ise gayet basit. Olgunlaşmış muzu ezip yüzünüze sürerek doğal yollarla bunu sağlamanız mümkündür.

Patates: Evet bayanlardan “Iyyyy” sesini duyar gibi oldum.Ama şaşırmayın ve okumaya devam edin.Patatesin çiğ hali, cildi aydınlatıcı bir peeling vazifesi görüyor.Doğal olarak bunu deneyin ve sonucu görün.

Peki cildimiz için ne yapacağız der gibisiniz.Cildimiz için ise bal ve tuz birebirdir.

Saç ve cilt problemlerinizi ortadan kaldırmak için sizlere birkaç öneri sunuyorum.

Gözenekleri daraltmak için: Limon ve ananas suyu karışımını hazırlayarak cildinize bu karışımı uygulayınız.
Cildinizi arındırmak için: Elma sirkesini tonik olarak kullanabilirsiniz. Kabaran saç tellerinizi yatıştırmak için ise şu öneriyi dikkate alın: İki damla zeytinyağını saçlarınıza sürünüz.
Ağız kokusunu gidermek için: Ilık, tuzlu suyla gargara yapınız ve ağzınızı çalkalayınız.İşe yarayacaktır.
Soluk teninizi canlandırmak için: Yüzünüze limon suyu püskürtün. Çok fazla uygulamayınız.
Sivilceler için: Bal ve tuz karışımını hazırladıktan sonra sivilcenin üzerine uygulayıp yaklaşık 10 dakika bekletin.

  1. Pınar dedi ki:

    Güzellik reçetesinde bu hafta yeşil çay var. Günde bir bardak yeşil çay içerek siz de güzelliğinizi koruyabilirsiniz.

  2. Tenkitci-man ERKEK dedi ki:

    Hep mayoluyken hatırladık güzelliğinizi, oysa takım elbiseliyken de çok güzelsiniz güneş ve deniz, dedi ve güzel bir güne başladı kahraman..

  3. Mert Can dedi ki:

    Tüm kadınlar güzeldir. Mutfakta ne arıyorsunuz 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir