Güzel Görünmenizi Sağlayan Sabah Alışkanlıkları

Paylaş

Sabahları acele ile dışarı çıkmak yerine, daha güzel görünmenizi sağlayacak bazı alışkanlıklar edinmeye hazır mısınız? Hadi başlayalım.

1. Proteini bol kahvaltı yapmayı unutmayın!

Araştırmacılara göre, protein yönünden zengin kahvaltı yapan insanların gün boyunca daha iyi beslendiğini gösteriyor. Bu tabiki sadece formda kalmanıza yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda daha sağlıklı görünen bir cilde sahip olmanızı sağlar. Yoğurt yada yumurta, kahvaltı için tercih edilebilecek en iyi yiyecekler arasında.

2. Güneş koruyucu krem kullanmayı sakın unutmayın!

Sabah dışarı çıkarken mutlaka güneş koruyucu kreminizi sürün. Cildinizi yaşlanma etkilerine ve kansere karşı korur. Gün içerisinde de belirli aralıklarla tekrar krem sürmeyi unutmayın.

3. Antioksidan serumu uygulamayı unutmayın!

Sabah cilt bakımınıza göre antioksidan serumunu da unutmayın. Antioksidanlar, cilt kanseri, ince çizgiler, kırışıklıklar ve lekelere neden olan serbest radikallere karşı savaşır. Sabahları antioksidan serumu uygularsanız cildiniz çok daha güzel ve sağlıklı kalacaktır.

4. Sabah Sporunuzu yapmayı unutmayın!

Spor yada egzersiz yapmak, kan dolaşımını hızlandırır, kilonuzu kontrol etmenizi sağlar, hastalıklara karşı korur ve size sağlıklı görünen mükemmel bir cilt verir. Eğer akşamları eve yorgun geliyorsanız ve sporunuzu erteliyorsanız, mutlaka sabahları spor yapın. Böyle güne sağlıklık başlar, akşamları dinlenmiş olursunuz.

5. Bol bol su içmeyi unutmayın!

Susuz kalırsanız, cildinize yapabileceğiniz en kötü şeylerden birini yaparsınız. Cildinizi, canlı ve sağlıklı görünebilmesi için onu nemli tutmalısınız. Ama günde 8 saat uyuduğunuzu varsayarsak, cildinizi bu kadar vakit susuz bırakıyorsunuz. Cildinizin nemlendirmek için sabahları mutlaka 1 bardak su için ve mutlaka gün içerisinde sürekli su tüketin.

6. Yeşil çay içmeyi unutmayın!

Sabahları kalktığınızda vücudunuzun canlanabilmesi için kafein önemli bir yere sahiptir. Yeşil çayda antioksidan bakımından zengin bir kafein kaynağıdır. Cildinizin erken yaşlanmaması için harika etkenlere sahiptir. Daha genç görünmenizi sağlar. Bu yüzden mutlaka her sabah bir bardak yeşil çay içmeyi unutmayın. Kahveyi ise yeşil çaydan sonra için.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir