Gözler Ön Plana Nasıl Çıkartılır?

Paylaş

Gözlerimiz vücudumuzun en önemli organlarından biridir. Özellikle bayanlar gözlerinin güzel görünmesi için büyük çaba sarf eder. Küçük makyaj hileleri ile gözlerinizi ön plana çıkarmak ve dikkatleri çekmek çok kolay.

Gözler Ön Plana Nasıl Çıkartılır?

Gözlerimiz için yapmamız gereken ilk şey koyu bir göz kalemi çekerek belirginleştirmek olacaktır. Hem alt göz kapağımıza hem de üst göz kapağımıza çekeceğimiz kalem gözlerimizin daha derin görünmesini sağlar.

Gözlerimizin ufak görünmesinden şikâyet ediyor isek çözümü küçük bir makyaj hilesinde, göz kapaklarımızın diplerinden ince bir şekilde başlayacağımız eye liner çekme veya kalem çekme işlemini göz kapaklarımızın bitimine doğru kalınlaştırmak ve kirpiklerimizin bitiş hizasından biraz daha uzun şekilde çekmemiz yeterli olacaktır.

Göz kapaklarınızda kullanacağınız far mutlaka iki ayrı renk olmalıdır.Göz kapaklarımıza açık renk far uyguladığımızda kaşlarımızın alt kısımlarına mutlaka bir ton koyu far uygulamamız gerekmektedir. Eğer göz kapağınızda açık koyu renk kullanmayı tercih ediyor iseniz üst kısımda açık tonu kullanarak gözlerimizi belirginleştirebiliriz.

Gözlerimize far uygulaması yaptığımızda kullandığımız farın bir ton koyusu ile göz kapaklarımızın bitiş hizasını mutlaka ince bir hat halinde, üst üste iki sefer geçecek şekilde belirginleştirmeliyiz. Böylelikle göz kapaklarımız daha derin görünecek ve gözlerimiz daha belirgin hale gelecektir.

Göz makyajımızda kullanacağımız rimel seçimi de oldukça önemlidir. Kullanacağımız rimel mutlaka dolgunluk görüntüsü veren ve kirpiklerimizi uzun gösteren ürünlerden olmalıdır, kirpikleriniz ne kadar uzun görünürse gözleriniz o derece büyük görünür.

Göz makyajımızı tamamladıktan sonra gözaltı çevremizi açık renk bir kapatıcı ile pürüzsüz hale getirmeliyiz. Pürüzsüz bir görüntü elde ettikten sonra açık renk bir far ile gözaltımızı belirginleştirmemiz gerekir.

Göz üzerinde kullandığımız farların uygulaması bittikten sonra mutlaka sabitleyici kullanarak makyajımızı sabitlememiz gerekir ki bütün gün gözlerimizin güzelliği ön planda olsun.

Gözlerimizin daha belirgin olmasını istiyor isek far seçiminde simli farları seçmek de bir diğer seçenek olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir