Kadınca Kadınlara Özel Güzellik Bakım Sırları

Göz kalemi – eyeliner Nasıl Kullanılır Resimli anlatım

Konun Eklenme Tarihi : Eylül 18, 2012

Göz kalemi – eyeliner Nasıl Kullanılır Resimli anlatım

Göz kalemi eyeliner Nasıl Kullanılır Resimli anlatım 250x102 Göz kalemi   eyeliner Nasıl Kullanılır Resimli anlatım

Göz kalemi – eyeliner Nasıl Kullanılır Resimli anlatım

Göz kalemi ve eyeliner kullanımı
Eyeliner ve göz kalemi kullanmadan önce bilmeniz gereken en önemli şey, her iki malzemenin de mümkün olduğunca ince çizgilerle çizilmesinin gözü daha güzel göstereceğidir.

Siyah göz kalemi, siyah saçlı, esm
er tenli bayanlar için çok uygundur. Esmerler dışındaki bayanlarda bu renkte bir göz kalemi ve eyeliner çok koyu sayılabilir.

Beyaz tenli kadınlar yumuşak kahverengi ya da gri tonlarını tercih etmelidirler. Gece ise, göze sürülen fara uyan renkli bir kalem tercih edilmelidir.

Eyeliner’ı çok ince uçlu bir fırçayla sürmek güzel bir görüntü oluşturacaktır. Eğer eyeliner sürmeyi bir türlü beceremiyorsanız işte size bir öneri.

Mümkün olduğunca aşağıya doğru bakın ve elinizle gerdiğiniz üst gözkapağınızdaki kirpiklerin dibine mümkün olduğunca yakın bir çizgi çekin.

Bu çizgi göz kuyruğunda sona ermeli, dışa doğru uzamamalıdır. Alt gözkapağına kesin bir çizgi çizmek istemiyorsanız, buraya eyeliner’la yanyana noktalar yapın veya eğrilemesine kısa kısa çizgiler çizin.

Bazen gözün üst kapağındaki kirpiklerin altına çizgi çizilmesi de hoş bir görünüm kazandırır. Bunun da yine ince ve düzgün olmasına dikkat edin

 


Bir önceki yazımız olan İltihaplı pürüzlü yüz ve sivilceler için maske yapımı tarifi başlıklı makalemizde cilt bakımı, Doğal Sivilce Maskeleri ve iltihaplı pürüzlü yüz ve sivilceler için maske yapımı tarifi hakkında bilgiler verilmektedir.

eyeliner nasıl sürülür resimli anlatımgöz kalemi nasıl sürülür resimli anlatımeyeliner nasil cekilir resimlieyeliner nasıl sürülür resimlikalem eyeliner nasıl sürülür

Benzer Konular

Konuya Mesaj Yazınız