EVDE YAPILAN YÜZ MASKELERİ

Paylaş

Artık kuaförlere çokça para dökme dönemi kapandı! Doğallık ve hesaplı tutarlar ile kendi saç ve yüz maskelerinizi hazırlayıp en güzel şekilde sonuçlar alabilirsiniz. Kuaförlerde ne olduğunu bilmediğimiz kimyasallar ile cildimiz bırakın daha güzel olmayı ne yazık ki daha da kötüye gidip hoş olmayan sonuçlara maruz kalabiliyor. Bizlerde bu yazımızda sizler için evde yapılan yüz maskeleri neler güzelce anlattık. Bu maskeleri evinizde en düşün maliyet ile hazırlayıp doğal ve sağlıklı maskeler elde edebilirsiniz.

Evde Yapılan Yüz Maskeleri

mas

Evde yapılan çoğu maskenin asıl amacı cildi maruz kaldığı kirden arındırmaktır. Kir dediğimizde aklınıza farklı bir temizlik gelecek ama cildimizin maruz kaldığı hava, makyaj kalıntıları gibi temizlememiz gereken kirdir. Bunun için bir kaba limonu güzelce sıkın, daha sonra başka bir kap içerisinde kuru mayayı iki yemek kaşığı ılık su ile ıslatınız. Daha sonra maya iyice yumuşadı ise limonu ekleyiniz ve homojen bir karışım elde ediniz. Bu maskeyi haftada bir uygulayınız bu şekilde cildinizin gözenekleri hava alacak ve temiz, taze bir görünüme sahip olacaksınız. Maskeyi yüzünüzde 15 dk dan fazla tutmayınız. 

maske

Yarım kap yoğurdu oda sıcaklığında tutunuz. 2 küçük boy salatalığı güzelce rondadan geçirip püre olunca yoğurt ile karıştırınız. Maskenin çok sıvı olmayacağı şekilde maden suyunu da ilave ediniz. Yüzünüzü biraz nemlendirip bu maskeyi uygulayınız. 20 dk beklettikten sonra maskeyi haftada bir kez uygulayınız.

2 yemek kaşığı yoğurt ve bir o kadar portakal suyunu karıştırınız. Eğer cildinizde kuruluk var ise 1 çay  kaşığı badem yağını karıştırınız. Bu maskeyi de yüzünüzde yirmi dakika bekletip durulayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir