Evde Uygulayacağınız Güzellik Hileleri

Paylaş

Güzellik yüzyıllardır kadınların en çok önem verdiği noktadır.Kadınlar güzelliklerini arttırmak için en çok ciltleri ile uğraşırlar.
Yılların geçmesi ile yaş ilerlemesi sonucu cildimizde çeşitli sarkmalar, kırışıklıklar ve lekelenmeler ortaya çıkar. Bu sorunların ortadan kaldırılması için gerek kozmetik ürünler, çeşitli estetik operasyonlar ile evde uygulanan çeşitli bakım maskeleri ve bakım kürleri sayesinde ortadan kaldırmaya çalışırız.

guzellik-1
Bayanlar genellikle kozmetik ürünlere fazlası ile para harcarlar ve istedikleri sonucu elde etmenin yanı sıra hüsranla sonuçlanan durumlarla da karşılaşırlar. Doğru cilt bakımı için doğal ürünlerin tercih edilmesi oldukça önem sağlar. Doğal ürünler içerisinde herhangi bir kimyasal madde bulunmadığından cildimiz gerekli olan mineralleri direk alır ve yenilenmesi daha hızlı bir şekilde gerçekleşir.

Bu yazımızda sizlerle evde uygulayacağınız bakımlar ile cildinizi nasıl yenileyeceğiniz konusunda bilgiler vereceğiz, umarız faydalanabileceğiniz bilgilere ulaşabilirsiniz.

  • Şeftali içerisindeki mineraller ve vitaminler sayesinde her cilt tipine uygun bir meyvedir ve şeftali ile hazırlanan maskeler ve bakım kürleri sayesinde oldukça etkili sonuçlar elde edilebilir. Şeftali ile yaşlanmayı önlemek için 1 orta boy şeftalinin suyunu sıkın ve içerisine 1 çay kaşığı limon suyu ekleyin. Bu karışımı cildinize sürün ve 20 dakika beklettikten sonra ılık su ile durulayın. Duruladıktan sonra cilt tipinize uygun bitki özlü nemlendirici kullanarak işlemi bitirin. Haftada bir kez uygulayacağınız bu maske sayesinde yaşlanmanın önüne geçebilirsiniz.
  • Cildinizde oluşacak lekelenmelerin önüne geçmek için, 1 adet sıkılmış limon suyunun içerisine 2 çorba kaşığı bal ekleyin ve iyice karıştırın. Evinizde bulunan beyaz temiz bir tülbendi 4 e bölün ve ilk parçasını bu karışıma batırarak iyice emmesini sağlayın. Bu tülbendi yüzünüze yerleştirin ve 15-20 dakika kadar cildinizin emmesini bekleyin, daha sonra ılık su ile durulayın. Bu maskeyi haftada bir uygulayarak cildinizdeki lekelerin giderilmesini ve yeni leke oluşmasını engelleyebilirsiniz.
  • Cildinizin rengini açmak için bademden faydalanabilirsiniz. Yarım fincan bademi geceden su içerisine koyun ve ertesi sabah havanda iyice dövün. Havanda dövdüğünüz badem içerisine küçük çay bardağı ile kaynar su dökün ve bulamaç haline getirin. Bu bulamaç içerisine yarım limon suyu ekleyin ve cildinize iyice sürün. Yaklaşık yarım saat yüzünüzde beklettiğiniz bu maskeyi ılık su ile yıkayın. Haftada bir kere uygulayabileceğiniz bu maske ile cilt renginizin açılmasını sağlayabilirsiniz.
  1. Kenan dedi ki:

    Makalede güzel faydalı bilgiler var,denemek gerek inş. dediğiniz gibi işe yarar.Makale için teşekkür ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir