Doğal Yöntemlerle Kaş Kalınlaştırma Yöntemleri

Paylaş

Bir dönemler ince kaşlar moda olmuş olabilir, fakat artık tam anlamıyla kalın ve dolgun kaşlara sahip olmak için elimizden geleni yapıyoruz. Kaşlarınızın şeklini, kalınlığını modaya göre değil de size yakışana göre yapmanız aslında bize göre daha iyi. Kaşlarınızı makyajla değil de doğan yöntemlerle nasıl kalınlaştırabiliriz?

Hint Yağı

hint-yagi

Eski bir yötem aslında ama işe yaradığı kesin. Hint yağı ile kaşlarınıza nazikçe masaj yapabilirsiniz. Bu yöntem ile kan akışını hızlandırır ve kaşlarınızın sağlıklı büyümesini sağlar. Bu yöntemi gece yatmadan önce uygulayın ve tüm gece kaşlarınızda bekletin, sabah kalktığınızda durulayın.

Soğan

sogan

Çok hoş olmayabilir ama soğan suyu kaşları kalınlaştırmak için etkili bir yoldur. İçerisindeki kükürt sayesinde kaşların daha kalın ve dolgun olmasını sağlar. Küçük bir soğanı rendeleyin ve elde ettiğiniz suyu ile kaşlarınıza yavaş yavaş masaj yapın. 5 dakika bekledikten sonra durulayabilirsiniz. Soğan suyu tahrişe neden olur ise bir daha kullanmayın.

Vazelin

vazelin

Vazelin, kaşlarınızı harika bir şekilde nemlendirir. Nemlendirilen bu bölgede daha kalın ve dolgun kaşlara sahip olmak kolaylaşır. Ekstra olarak vazelin kaşlarınızın dağılmasını engeller, hoş görünmesini sağlar. Çok az bir miktar yeterlidir, fazla uygularsanız yağlı ve parlak görünmesine neden olabilirsiniz.

Turuncu ve Sarı Renkli Yiyecekler

havuc

Turuncu ve sarı renkli yiyecekler A vitamini bakımından zengindir. Bu da saçınızın sağlıklı uzamasını sağlar. Ve tabi ki kaşlarınızın da. Beslenme programınıza turuncu ve sarı renkli sebze ve meyveleri dahil ederek hem sağlıklı beslenebilir, hem de kaşlarınızın kalın ve dolgun görünmesini sağlayabilirsiniz. Dolmalık biber, havuç, kavun ve tatlı patates mükemmel seçimlerdir.

Yumurta Sarısı

yumurta-sarisi

Yumurta sağlığınız için son derece önemlidir, peki aynı zamanda yumurta sarısının kaşlarınızı kalınlaştırabileceğini de söylesem? Bir yumurta alın, beyazını kenara ayırın. Yumurta sarısını ise kremsi bir kıvam alana kadar çırpın. Ardından yumurta sarısını tüm kaş bölgesine uygulayın ve 15 dakika bekletin. Bu yöntem, kaş bölgesine sağlıklı saçın yapı taşlarından biri olan proteini aşılar.

Kaşlarınızı Almayı Bırakın

cimbiz-635x422

Bilinenin aksine kaşlarınızı almanız kalınlaştırmanıza yardımcı olmaz. Kaşlarınızın incelmesine, istediğiniz dolgun ve kalın kaş hayalinden çok uzak bir görünüm elde etmenize neden olur. Eğer kaşlarınızı kalınlaştırmak istiyorsanız almayı bırakmalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir