Cildimizin Hızlı Yaşlanmasına Sebep Olan yiyecekler

Paylaş

Gözler ruhun aynasıdır denir,cildimizde bizim aynamızdır.Cildimize ne kadar iyi bakarsak ,o kadar genç ve bakımlı gözükürüz.Alımlı bayanlar bilirki cilt bakımı çok önemlidir.Yanlız yıllardır yaşlanmayı yenecek bir krem veya ilaç icat edilemedi ne yazık ki.

Cildimizin Hızlı Yaşlanmasına Sebep Olan yiyecekler

Cilt sağlığımızı korumak elimizde tabiki ilaçla veya kremle değil, yediklerimize içtiklerimize dikkat ederekte bunu yapabiliriz.Kadıncakadın.Com olarak bir kaç zararlı yiyecek ve içeklerden sizlere bahsetmek isterim.
Özellikle uzmanlar; Kahve, Muz, Pizza, Margarin, Alkol, kırmızı Et, Kızartma Türleri son olarakta Tuzdan uzak durmamızı belirtiyorlar.Kısa bir şekilde cildimiz ve vücudumuz için neden bu yiyecekler ve içecekler zararlı olduklarını açıklamaya çalışayım.
Kahve: Kahve denince bir çoğumuzun aklına gelen strestir, evet yanlışta düşünmüyorsunuz stres cildimiz içinde büyük tehditlerden biridir.Kullanmayın demiyoruz sadece fazla tüketimi sonucu stres yaptığı için uyarıyoruz.

Muz: Bu tatlı ve sağlıklı mevye neden cildimizin yaşlanmasına sebep olsunki diye düşünenlerden biriyim ama uzman kişiler bu şekilde düşünmüyor. Uzman kişilere göre; muz şekerli bir meyve olduğu için kan şekerimizin birden artmasına sebep olurlar.Bu sebeple Glisemik İndeksinin yükselmesine bağlı olarak fazla muz tüketimin cildimizin yaşlanmasını hızlandıracağını söylüyorlar.

Pizza: Günümüzde en pratik açlığımızı giderme yöntemlerinden bir pizza yemektir.Lakin pizza tüketimi hem cildimize hemde kilomuz için çok büyük tehdit oluşturmaktadır.Pizzanın içerisindeki karbonhidratlar vücudumuzun yağ yakmasını engelleyerek cildimizde yağ birikmesine sebep oluyorlar.Yağlı ciltlerde yaşlanma oldukça hızlı bir şekilde oluyor.

Margarin:İçerisindeki doymuş yağ asitleri yüzünden cildimizin erken yaşlanmasına sebep olmaktadırlar.Doymuş yağ asitleri derimizdeki hücrelerin ölmesine sebep olmaktadırlar.
Alkol: Kötülüklerin anası olarak bilinen alkol cilt yaşlanmasında büyük faktör oluşturmaktadır.Aşırı şekilde tüketilen alkol cildimizdeki parlaklığında azalmasına sebep olurlar.
Kırmızı Et: Kalp sağlığını düşünen kişilerin kesinlikle az tüketmeleri gerek lezzetli bir besindir.Doktorlarımız tarafından aşırı tüketimden kesinlikle kaçılması gereken kırmızı et, kalbimizi tehdit ettiği gibi cildimizin yaşlanmasınıda büyük etkenlerden biri olacağını söylüyorlar.
Kızartma: Sebze kızartması, patates kızartması gibi örnekleyeceğimiz kızartma çeşitleri cildimizi yıpratarak hızlı yaşlanmasına sebep olurlar.

Tuz: Bence olmazsa olmaz diyebileceğim madde olan tuz herşeye zararlıdır.O yüzden munkun olabildiniz kadar kendinizi ve cildinizi düşünüyorsanız uzak durunuz.

  1. sağlık araştırma dedi ki:

    Bunların hepsinden vazgeçmemiz çok zor fakat deneyeceğim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir