Çay Ağacı ile Gelen Güzellik

Paylaş

Son yıllarda yapılan araştırmalar cildimizin bozulmasındaki etkenlerin stres, kirli hava, alkol ve sigara tüketimi, yanlış cilt bakım ürünlerinin kullanılması gibi etkenlerden kaynaklandığını ortaya çıkarmıştır. Cildimizin doğal güzelliğini kazanması için kullandığımız kozmetik ürünlerinin yanı sıra doğal ürünlerden de faydalanıyoruz.


Bir çok bitkinin cilt ve cilt bakımı üzerindeki olumlu etkileri ortaya çıktıkça yeni bitkiler araştırılıyor. Yapılan son araştırmalar sonrasında çay ağacı yağının cilt üzerinde oldukça güzel sonuçlar ortaya çıkardığıdır.
Avustralya’da yetişen çay ağacı yerli halk tarafından şifa verici bitki olarak hemen hemen her evde kullanılıyor. İçerisindeki antioksidanlar sayesinde mantar ve bakterileri öldürerek doğal antibiyotik özelliği gösteriyor. Bu mucizevi bitkinin özelliklerini araştıran bilim adamları çay ağacı yağının cilt üzerinde de oldukça etkili sonuçlar elde edilmesinde faydalı olabileceğini doğrulamışlardır.
Çay ağacı yağı cildinizdeki aşırı yağlanmanın ortadan kaldırılmasında, cilt üzerinde oluşan lekelenmelerin yok edilmesinde, cilt üzerindeki gözeneklerin tıkanması nedeni ile ortaya çıkan siyah noktalar ile sivilcelerin ortadan kaldırılmasında kullanılabilir.
Çay ağacı yağı, özellikle cilt üzerinde oluşan aknelerin oluşturduğu zedelenmelerin, ortaya çıkan izlerin ortadan kaldırılmasında oldukça etkili bir üründür. Akne nedeni ile oluşan izler üzerine her gün düzenli olarak çay ağacı yağı sürün ve iyice yedirin, bir hafta içerisinde izlerde gözle görülür bir azalma göreceksiniz.
Bir fincan içerisine koyacağınız bir çorba kaşığı adaçayı, iki çorba kaşığı gülsuyu ve 10 damla çay ağacı yağı ekleyin. Bu karışım ile her akşam düzenli olarak cildinizi silindiğinizde iki hafta içerisinde cildinizdeki sorunların ortadan kalkmaya başladığını gözlemleyeceksiniz. Bu karışımı uygulayacak kişinin cilt tipi yağlı ise dikkat etmesi gereken bir parça pamuğa az miktarda damlatarak kullanmaları gerektiğidir.
Çay ağacı yağı içerisindeki maddeler sayesinde cildin doğal yapısına kavuşmasını, doğal parlaklığını kazanmasını ve yeni hücre üretiminin hızlandırılmasını sağladığından mucize bitki olarak adlandırılıyor. Ayrıca böcek ve sinek ısırıklarına da iyi geldiği için evinizde mutlaka bir şişe çay ağacı yağı bulundurmanız yararlı olur.

  1. farmasi yeliz dedi ki:

    Çay ağacı ile gelen güzellik hmm gerçekten harika gözüküyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir