İp Atlayarak Yağlarınızı Yakın

Paylaş

Fazla kilolar özellikle bayanların kâbusu oluyor, fazla yağlardan kurtulmak için çeşitli egzersizler ve spor yaparak fazlası ile enerji sarf ediyoruz. Bu enerjiler sayesinde fazla kilolarımızdan kurtulmamız kolaylaşıyor.

ip-atlama

Özellikle bayanların hem eğleneceği hem de fazla yağlarından kolaylıkla kurtulacağı bir egzersizden bahsedeceğiz sizlere bu egzersizi özellikle çocukluğumuzda fazlası ile gerçekleştirmişizdir fakat oyun olarak nitelendirdiğimiz bu hareketin fazla yağlarımızı yakmamıza yardımcı olduğunun farkında değildik bugüne kadar. Hepiniz sanırım hangi oyun olduğunu merak ediyorsunuz işte cevabı “İp Atlamak”. Evet yanlış okumadınız çocukluğumuzun en eğlenceli oyunu olan ip atlamak sayesinde hem çocukluk günlerimize geri döneceğiz hem de fazla yağlarımızdan kurtulacağız.

Sizler için ip atlama tekniklerini ve doğru ip atlama yöntemlerini araştırdık ve yazıya dökerek sizlere faydalı olmaya çalıştık, umarız faydasını görürsünüz.

İp atlama tekniği;

Bacaklarınızı kalçalarınızın genişliğinde açın ve dizlerinizi dengede kalacak şekilde kırın. Atlarken parmak uçlarınız mutlaka yere bakmalı ve yükselme mesafeniz yarım parmak yüksekliğini geçmemeli ki ayaklarınız ip atlama esnasında incinmesin. Bu şekilde ip atlamaya başlayın ve her defasında 10 turlu ve 10 set şeklinde ip atlayın. Bu şekilde kendinizi 100 defa ip atlamaya yavaş yavaş alıştırın ve zamanla setlerinizi 50 sete kadar çıkartın yani toplamda ip atlama eylemini 500 defa gerçekleştirin.

Basic BounceAlternative Step

İp atlamadan önce yerinizde koşar gibi yaparak ısının, sonrasında her ip atlayışınızda bir ayağınızı kullanarak atlayın ip üzerinden, bir süre sonra ipten her iki atlayışınızda bir ayak değiştirerek devam edin.

Bu şekilde atlayabildiğiniz kadar ip atlayın, bir süre dinlendikten sonra aynı teknikte ip atlarken dizlerinizi mümkün olduğunca karnınıza kadar çekin ve bu şekilde atlamaya devam edin.

İp atlayarak kalori harcamak ve fazla yağlarınızdan kurtulmak için her defasında ip atlama hızınızı arttırmanız gerektiğini unutmayın. Her defasında hızınızı arttırdığınızda vücudunuz bu hıza alışacak ve bir sonraki seferde daha hızlı ip atlamanız kolaylaşacaktır. Ne kadar hızlı ip atlarsanız vücudunuzun kalori yakımı daha da hızlanacak ve fazla kilolarınızdan daha çabuk kurtulmuş olacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir