Sağlıklı Beslenmek ve Kilo Vermek İçin Birkaç Tavsiye

Paylaş

Uzmanların açıklamalarına göre sağlıklı beslenmek için yenen besinlere dikkat edilmesi ve gün boyu yemek yemeyerek zayıflamanın çok sakıncalı olduğu bir gerçektir.Bu ciddi sağlık problemlerine yol açabilir.”Diyet yapacağım ve zayıflayacağım.” diyerek sağlığınızdan olabilirsiniz.Baklagillerle iç içe olun.Mutfakta elinizin altında olsun.Diyet için en mükemmel yiyeceklerin başında gelir.Kan şekerini sabitleyerek tatlı yeme isteğini köreltir.Bunun yanında akşam üzeri sizde oluşan açlık hissini önlerler.Baklagillerden her gün bir su bardağı yenilmesi gereklidir.Bunlara biraz baharat katarak çeşitli tatları ortaya çıkarmanız mümkündür.

Nohut, barbunya, mercimek, börülce gibi baklagil çeşitleri arasından beğendiklerinizi seçin.Bunun yanında  taze meyve elbette ki listenizde yer alacak. Günde en az dört kez taze meyve yeyin.Meyve hem diyet konusunda hem de sağlık konusunda size çok yararı dokunakcatır. Fakat şu var ki sakın meyve suyu içmeye kalkışmayın bunula beraber konserve ve dondurulmuş meyveleri de tercih etmeyin.Taze olması her zaman için iyidir.Tabiki her meyveyi taze bulmanız mümkün olmayabilir.Bu gibi durumlarda o mevsimlik meyvelere yönelin. Üzgünüm ki kurutulmuş meyvelerden de uzak duracaksınız.

Sağlıklı zayıflamanın bazı püf noktaları şunlardır:

* Ana yemek yerken muhakkak sofranızda salata olması gereklidir.Öğle ve akşam yemeğinden önce salata yemeniz gerekecek.Bu biraz açlığınızı giderecek ve az yemenizi sağlayacaktır.

* Taze meyvelerde sınır yoktur.Günde en az 4 tane taze meyve yiyebilirsiniz.Bu sizin ihtiyacınız karşılayacak ve size vitamin sağlayacaktır.

* Salata yaparken çeşite önem verin.Salatanız hem aynı olmasın  yeşillik konusunda her türü deneyin.

* Zayıflamak istiyorsanız nişastalı yiyecekleri az tüketin.Bunlar nelerdir diyorsanız : Pirinç,patates vs.

* Hayvansal ürünlerden ve sütten kendini olabildiği kadar geriye çekin.Eğer çok yemek isterseniz haftada bir çok az olarak tüketin.

* Et yemek istiyorsunuz, ama ette yememelisiniz.Peki etin yerini nasıl dolduracağım diyorsunuz? Bunu mantarla gidereceksiniz.Etin yerini ancak mantar doldurabilir.Ayrıca mantar kanser riskinide azaltmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir