HAFTADA 3 KİLO VERDİREN YAZ DİYETİ

Paylaş

Her kadının hayali formda bir vücuda sahip olmak ve yaza sıkı bir şekilde  başlamak ama ne yazık ki yaz gelene dek kışın üzerimizdeki etkilerini bir türlü atamıyoruz. Bu yazımızda da siz sevgili hanımların kısa sürede yeniden bikini ve mayo giyebilmeleri için kolayca uygulanabilen yaz diyetimizi vereceğiz. Bu diyetin en önemli özelliği vücuda kaybettiği suyu hızla kazandırıp yağ yakımını arttırmasıdır. Hangi mevsimde olursak olalım su ihtiyacımızı ne kadar çok karşılarsak vücudumuzun yağ yakım hızı da o kadar artmış olur. Kilo vermek için elbette karbonhidrat ağırlı olan beslenmemizi azaltıp meyve ve sebze ağırlıklı sağlıklı bir beslenme yoluna girmemiz sağlığımız açısından da iyi olacaktır. Şimdi sizlere haftada 3 kilo verdiren yaz diyeti öğünlerimizi detaylıca anlatalım. Diyetimizi uygularken akşam yürüyüşlerini de ihmal etmemenizi öneriyoruz. Böylelikle kilo verirken vücudunuzun daha şekilli ve formda görünmesini de sağlamış oluyorsunuz.

res

Haftada  3 Kilo Verdiren Yaz Diyeti

Bu diyeti uygularken asla ve asla listenizin dışına çıkmayınız ve alkol tüketmeyiniz. Şimdi sizler için hafatada beş kilo vermenizi sağlayacak olan diyet listemizi verelim.

Sabah:

  •  1 yeşil elma
  • 2 dilim kaşar peyniri
  • 2 fincan şekersiz çay
  • 4 dilim karpuz
  • Bir yumurta beyazı

 

Ara:

  • 300 gram kiraz
  • Kirazların saplarını ayırıp ayrıca kaynatınız ve ara öğünlerde bu çayı tüketiniz.
  • 2 kepekli bisküvi

Bolca su ile diyetinize katkıda bulunarak yağ yakımınızı hızlandırmanızı tavsiye ederiz.

 

Öğlen:

Bir kase yağsız yoğurt ile istediğiniz bir meyveyi karıştırıp şekersiz tüketin yanında bir iki kepekli bisküvi de tüketebilirsiniz.

Akşam:

Bir porsiyon zeytinyağlı sebze yemeği , yağsız ızgara tavuk ve sebze, yağsız ızgara balık ve bolca yağsız salata. Bu seçeneklerden birini seçip yanında bol salata ile tüketebilirsiniz. Diyet süresinde kola gibi asitli ve şekerli içecek tüketmeyiniz. Öğünlerinizin aralarını çok açmayıp düzenli ve sağlıklı bir şekilde diyetinize uymanızı tavsiye ederiz. Günlük en az 2 litre su tüketmeye de dikkat ediniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir