GÖBEK ERİTME YÖNTEMLERİ NELERDİR ?

Paylaş

Bölgesel yağlanma dediğimizde aklımızda ilk gelen elbette göbek oluyor. Bu yazımızda sizlere göbek eritmek ve göbek yağlarından kurtulmak için neler yapmanız gerektiğini detaylıca anlatacağız. Şimdi hep beraber göbek eritme yöntemleri nelerdir sorumuza yanıt bulalım.

Göbek Eritme Yöntemleri Nelerdir ?

Göbek eritmek için elbette egzersiz yapmamız lazım. Ancak bazı yiyecekler ve yapılan hatalar var ki olan göbeğinizin olağan durumunu dahada kötüye sürüklüyor. Yazımızın bu kısmında da sizlere yapılan bu hatalardan ve aslında ne yapmanız gerektiğinden bahsedeceğiz.

Tuzdan Uzak Durun!

tyz

Eğer düz bir karın sahibi olmak istiyorsanız yapmanız gereken hayatınızdan tuzu çıkarmak! Tuz vücutta ödem yapar ve böbreklerimizin çalışması açısından da problem oluşturur. Tuz ve tuzlu yiyeceklerden sakınıp baharatlar ile tatlandırarak ödem oluşmasını engelleyin.

Yeşil Sebzeler Sizin Dostunuz

yeşil

 

Sağlıklı beslenmenin en önemli noktası bok yeşil sebze ve meyve tüketmektedir. Yağsız beslenme denince de akla ilk gelen bu beslenme sayesinde göbek bölgesinde asla yağ birikme işlemi gerçekleşmez. Aksine biriken yağlar zamanla kendini yok edecektir. Yeşil sebze tüketmekte zorlanan bireyler bu sebzelerin sularını da kaynatıp tüketebilirler. Özellikle brokoli, kabak ve lahana gibi sebzeler ve bunların sularını tüketmeniz hızla kilo vermenizi sağlayacaktır.

Göbek Eritmek İçin Yoğurt !

ygrt

Göbek eritmek için en etkili besinlerden biri olan yoğurt her gün bir kase tüketildiği halde en kısa zamanda göbek bölgenizde yer alan yağların erimesinde yardımcı olacaktır. Özellikle bu yoğurda ekleyeceğiniz limon da göbek yakmanız için en etkili yöntemlerden biri diyebiliriz.

Yürüyüş En Büyük Yardımcınız

yr

 

Yürüyüş her zaman en önemli kalori yakan aktivitenizdir. Özellikle sabah erken saatlerde yapacağınız yürüyüş ve ter atma işlemi göbek bölgenizde ve basenlerde yer alan yağları atmanız için bire birdir. Akşam yemeklerinden sonra da en yarım saat yürüyebilirsiniz.

Yemek Yerken Dikkat !

emek

Göbek eritme için en önemli noktalardan biri de nasıl yemek yediğinizdir. Elbette sağlıklı yiyecekler yemenizi tavsiye ediyoruz ama bunları nasıl yediğiniz de oldukça önemlidir. Yavaş yavaş ve çok çiğneyerek öğünlerinizi sakince yemenizi tavsiye ediyoruz. Ayrıca tv karşısında yemek yemek tokluk hissini geç uyandırdığından göbek oluşmasına en büyük nedenlerden biridir.

Asit Ve Şeker !

kola

 

Asit ve şeker hem sağlığınıza hemde kilonuza düşman olan asla tüketilmemesi gereken içecek ve yiyeceklerdir. Gazoz, kola gibi şekerli içecekleri tamamen hayatınızdan çıkarmanız sizler için daha iyi olacaktır. Göbek oluşmasında etkili olan aşırı şeker ve yağ bu içeceklerde bolca bulunmaktadır. Vücuda alınan aşırı şeker de yağ olarak depolanmaktadır. Bunun bilincinde olun!

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir