ENDER SARAÇ’IN DİYET YAPANLARA TAVSİYELERİ

Paylaş

Yaz geldi 🙂 Belkide yılın en çok kilo vermek istediğimiz zamanı olan bu yaz da fazlalıklardan kurtulmak için Ender Saraç’ın sözlerine kulak asmamız bizler için faydalı olacak gibi duruyor. Bizlerde siz değerli kilo vermek isteyen bayanlar için boş durmadık sizlere Ender Saraç’ın diyet yapanlara tavsiyeleri nelermiş detaylıca araştırdık. Diyetiniz yanında bir de bu tavsiyeleri dikkate alarak daha sağlıklı ve güzel kilolar vereceğinize inanıyoruz..Haydi gelin beraber bu tavsiyeler neymiş bir göz atalım 🙂

Ender Saraç’ın Diyet Yapanlara Tavsiyeleri Nelermiş ?

Kilo vermek ya da kilosunu korumak isteyen siz okuyucularımız için hazırlamış olduğumuz bu yazımız aracılığı ile doktor Ender Saraç’ın kilo vermek için kullandığı küçük ama önemli ip uçları ve tavsiyelere kolayca erişeceksiniz. İstediğiniz kiloya daha erken ve daha sağlıklı bir şekilde kavuşmak istiyorsanız bu yazıda yer alan bilgileri muhakkak saklayın, kullanın ve sevdikleriniz ile paylaşın bizden söylemesi kızlar 🙂

ince

 1. Sabah erken kalkın! Erken kalmak metabolizmanızın düzenli çalışması için oldukça önemlidir.
 2. Güne başlarken bir fincan yeşil çay ile nabzınızı hızlandıran küçük hareketler yapın.
 3. Proteinler ile karbonhidratları ayırın. Diyet yaparken en çok işimize yarayan tavsiye belkide budur. Karbonhidratlar ile proteinleri aynı anda almak ne yazık ki bize kilo aldıran hareketler arasında yer alıyor. Örneğin makarna yaptığınızda yanına bir de tavuk yapmayın.
 4. Egzersizin olduğu bir zayıflama her zaman en sağlıklı ve hızlı olandır. Egzersiz yapmadan verilen kilolar ne yazık ki şekilsiz bir vücudun önünü açmış oluyor. Bu yüzden her gün diyetinize biraz egzersiz katmanız sizin için oldukça önemlidir.
 5. Tatlı krizleri ile başa çıkmak da diyet yapmanın en önemli ve kritik noktalarından biridir aslında. Ansızın özellikle kadınlarda gecenin bir vakti gelen o tatlı krizlerini meyve ile yatıştırmaya çalışın. Kuru kayısı, kuru üzüm gibi besinleri yoğurt ile karıştırıp tatlı krizinizi yatıştırabilirsiniz.
 6. Belki kulağa tuhaf gelecek ama peeling yaptırmak da kan dolaşımını hızlandırıp cildi ölü deriden arındırdığı için diyet yaparken sık sık kullanacağınız yöntemlerden biri olsun. Hamama giderek en azından ölü derinizden arınabilirsiniz.
 7. Terlemek çok önemlidir. Muhakkak sizi terletecek hareketlere girişin ve kaybettiğiniz suyu yeniden vücuda almayı da ihmal etmeyin!
 8. Diyet ve sağlıklı beslenme söz konusu olduğunda magnezyumun da bu aşamalarda bize ne kadar yardımcı olduğunu unutmayıp beslenme listemizden eksik etmeyelim.
 9. Diyet yaparken mayaya dikkat! Fazla mayalı besinleri vücudumuza alırsak ne yazık ki bırakın kilo vermeyi aksine kilo alırız!
 10. Uyku !! Uyku ve yine Uyku 🙂 Kızlar eğer düzenli bir kilo kaybı yaşamak istiyorsanız düzenli uyku uyuyup erken kalkmanız metabolizmanız açısından önemlidir.
 11. Moral ve motivasyon olmak diyetin aslında en önemli noktasıdır. Kendinize inanın ve asla taviz vermeyin.

 

 1. Vip Hanımlar dedi ki:

  Şu sıralar Ender Saraç’ın göbek eriten diyet listesindeki yemekler gibiyim, ne tadım var ne tuzum

 2. DilaraKoçak İyiYaşam dedi ki:

  5 günde 1 beden incelmek mümkün! Dr. Ender Saraç’ın tarifini izlemek için tıklayın:

 3. B dedi ki:

  21 Günde Göbek Eriten Diyet: Göbeğinden şikayet edenler. İşte size Dr. Ender Saraç‘ın meşhur göbek eriten diye…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir