Bitkilerle Zayıflamanın Yolları

Paylaş

Bu günkü makalemizde sizler için zayıflamamıza yardımcı olan bitkisel bir kaç çeşit oeride bulunacağız.

Bitkilerle Zayıflamanın Yolları

Kış aylarında aldığımız fazla kilolar kışın pek umrumuzda olmaz diyebiliriz.Sebep olarakda giymiş olduğumuz kalın giyişiler kilolarımızı sakladığı içindir.
Lakin kış ayları bitip yerini yavaş yavaş sıcak ay azlarına bırakmasıyla birlikte kalın ve kilolarımızı gizleyecek kıyafetlerimiz olmayacak.


Kısacası biz kadınlar kışın aldığımız veya koruyamadımız kilolarımızı yaz ayların yaklaşması ile birlikte, zayıflamak ve forum tutmak için elimizden geleni yaparız.
Bu makalemizde kilo vermenize yardımcı olabilmesi için bir kaç bitkisel öneri anlatacağız.

Biberiye Yaprağının Faydaları

Biberiye yaprakları sindirim sistemiz için çok önemli bir bitkisel destektir.Biberiye yaprağı bağırsaklardaki yağın emilmesini azaltarak kilo almamızı ve karaciğerimizdeki yağlanmayı önleyebiliyorlar.Bu faydalı bitkinin faydası bunlada sınırlı değildir,yağlı besinleri rahat sindirebilmemiz için safra salgısı artırabiliyorlar.İdrar söktürücü özelligide bulunan biberiye yaprağı vücudumuzdaki ödemlerin sökülmesinede yardımcı oluyorlar.

Funda Yaprağı ve Kiraz Sapının Faydaları

Funda yapraklarının da idrar artırıcı özelliğinin ile sindirimi kolaylaştırıcı özelligide bulunmaktadır. Kiraz sapı da Bol miktarda bulunan zengin potasyum içeriği sebebi ile vücutta idrar yöntemi ile vücuttan atılan potasyum dengesinin düzgün çalışmasına yardımcı oluyor.

Isırgan, mate ve yeşil çaynın Faydaları

Isırgan yapraklarının da potasyum yönünden çok zengin bir idrar söktürücü olarak bilinir. Bunun yanı sıra vücuttaki ödemin atılmasınada yardımcı olurlar. Yeşil çay ve mate yaprağının da bulunan kafein maddesi nedeniyle fiziksel halsizliği,isteksizlik ve yorgunluk giderici ve enerji verici bir çay olarakta kullanabiliriz.

Kekik yağının Faydaları

Kekik sindirim sistemize yardımcı bir madde olan Kekiğin uçucu yağında safra artırıcı özelliği barındırmaktadır. Dolayısıyla sindirimi kolaylaştırır.

  1. bilgisayar dedi ki:

    Yeşil çayın faydası olduğuna gerçekten inanıyorum ve kullandıktan sonra bir kaç gün içinde hafiflediğini hissediyor insan hepside birbirinden güzel tavsiye ederim.

    • Gabor dedi ki:

      Nice senelere, bailrsaara Limon agaciniz, diger turunciller gibi biraz demir ihtiyaci duyabilir. Coook sulayip kokleri curutmemekte de fayda var, iyi drenaj saglamakta fayda var saksida. Biraz gunes, isik gorse ama yanmasa daha da cok mutlu olur tabi )Sevgiler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir