4 GÜNDE 4 KİLO VERDİREN DİYET

Paylaş

Kış aylarında kilo almak her kadının problemi olmaya başladı son dönemlerde. özellikle kış aylarında yavaşlayan metabolizma, hareketsizlik ve depresyon gibi etkenler bizleri hem fazla yemeye itiyor hemde yağ depolama oranımız diğer mevsimlere göre artıyor. Bizlerde hem uygun fiyatlar ile kolayca temin edebileceğiniz hemde şif ve protein açısından zengin olan besinlerde sizler için 4 günde 4 kilo verdiren diyetimizi hazırladık . Diyetimizi düzenli uygulayıp günde 2 litre su tüketmeniz halinde kıştan oldukça formlu bir vücut ile çıkmanız oldukça mümkün sevgili okuyucularım. Şimdi lafı fazla uzatmadan sizler için hazırlamış olduğumuz diyetimizden söz edelim.

4 Günde 4 Kilo Verdiren Diyet

Greyfurtun kış aylarının vazgeçilmez meyvelerinden olduğunu biliyoruz zaten. Genellikle c vitamini takviyemizi sağlamak amacı ile gerek suyunu gerekse posasını tükettiğimiz greyfurtun bize zayıflama konusunda muazzam bir yardımcı olacağını belki de hiç düşünmediniz. Eğer düşünmemişsseniz diyetimizi düzenli uygulamanız sonucu sonuç sizi oldukça şaşırtacaktır.  kış aylarının vazgeçilmez meyvelerindendir. Vitamin ve antioksidan deposu olan greyfurt, bizleri kışın hastalıklardan korur, zayıflamakta da önemli rol oynayan meyveler arasında ilk sıralarda yerini  alır. Greyfurt ve haşlanmış yumurta sayesinde  4 günde 4 kilo diyetimize uyarak kısa sürede fazla yağlardan kurtulabilirsiniz. Özellikle greyfurtun bolca bulunduğu kış ayları için bu diyet ideal diyetlerdendir. Diyet boyunca günde en az  2 lt su içilmesini tavsiye ediyoruz ayrıca  yürüyebildiğiniz kadar yürümeniz de yağ yakımını ve metabolizmayı arttıracaktır.

mey
Kahvaltı
1 bardak greyfurt suyu ( 1 su bardağı yani 200 ml’lik greyfurt suyu 78 kaloridir)
1 haşlama  orta boy yumurta (1 adet orta boy yani 50 gram haşlama yumurta 75 kaloridir)
Kahve veya limonlu çay ( 1 çay bardağı az şekerli limonlu çay 11 kaloridir, ve 1 fincan kahve şekersiz ise 0 kaloridir.)

Öğle Yemeği
Haşlama, fırında pişmiş yahut püre halinde 1 patates (100 gram haşlama patates 69 kalori)
Yarım greyfurt ( 100 gram greyfurt 50 kalori)
Kahve veya limonlu çay ( 1 çay bardağı az şekerli limonlu çay 11 kaloridir, ve 1 fincan kahve ise 2 kaloridir)

Akşam Yemeği
1 bardak domates suyu ( 1 su bardağı yani yaklaşık 200 ml’lik  bir domates suyu sadece 15 kaloridir)
Yarım greyfurt ( 100 gram greyfurtun kalorisi yalnızca 50 )
1 adet haşlama yumurta (1 adet orta boy bir yumurta tercih ediniz. 50 gramlık bir haşlama yumurta 75 kaloridir)
1 bardak limonlu çay ( şekersiz içmenizi tavsiye ederiz bilirsiniz ki limon yağ yakımını artırır ve dilerseniz 2 damla elma sirkesi ekleyebilirsiniz.)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir